Суспільство

Батьки новонароджених можуть обирати між «бебі-боксом» та грошовою компенсацією: постанова Кабміну вступила в силу

1 July 2021, 15:26

З 1 липня офіційно вступає в силу право вибору між Пакунком малюка в натуральній формі та його компенсацією.

Про це повідомили в офіційному представництві «Пакунка маляти».

«З 1-го липня офіційно вступає в силу право вибору згідно з Законом про допомогу сім’ям з дітьми та постановою Кабміну № 1180 від 25.11.2020 року», - йдеться у повідомленні.

Відтепер, згідно з постановою, батьки можуть обирати між натуральною допомогою «Пакунок малюка» та її грошовою компенсацією в обсязі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років.

Проте, фактично, вибору не існує – тендерні закупівлі Пакунків малюка досі не відбулись. А вибір на користь грошової компенсації не дає можливості отримати її відразу у пологовому будинку (як «пакунок») або, принаймні, онлайн.

Для оформлення компенсації необхідно пройти низку процедур. Зокрема:

Відкрити спеціальну картку у відділенні Приватбанку (зверніть увагу, наявність кредиту або заборгованості в Приватбанку може завадити відкриттю картки)

Звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з папкою документів (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідка з пологового будинку про неотримання «Пакунка малюка» у натуральній формі) та написати заяву.

Далі заява на отримання грошової компенсації проходить декількаступеневу верифікацію, яка, зазвичай, триває від 1 до 2 місяців. Після успішної верифікації гроші нараховуються на спеціальну картку. Користуватися карткою можна виключно у обраному Міністерством соціальної політики переліку онлайн та офлайн магазинів.

З липня 2021 року сума грошової компенсації складатиме 6039 грн. Проте аудит Рахункової палати України виявив, що цих коштів недостатньо, аби придбати набір з Пакунка малюка вроздріб у магазинах – для цього знадобиться щонайменше 9000 грн.

Даний пункт постанови чинний лише для батьків, чиї малюки народились з 01.07.2021.

Нагадаємо, в Україні в лютому 2021 року поновили видачу «пакунків малюка»: 26 лютого Житомирський обласний перинатальний центр отримав 160 «пакунків малюка», вартість одного – 5 тис. 170 грн.

Відтак, з лютого по квітень 2021 року в Житомирській області видали 1196 «пакунків малюка» для новонароджених діток.

Що входить в оновлений «пакунок малюка», дивіться у сюжеті.

Як повідомляв Житомир.info, наприкінці березня 2021 року для «пакунку малюка» встановили фіксовану ціну – три прожиткових мінімуми для дітей до 6 років. Верховна рада на засіданні 30 березня 2021 року прийняла закон про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пакунок малюка бебі-бокс компенсація породілля новонароджений  
Матеріали по темі