Влада

Затриманий на хабарі ексдиректор департаменту Житомирської ОДА Микола Суслик заявив, що ні в кого кошти не вимагав

8 July 2021, 14:46

Корольовський районний суд м. Житомира 8 липня почав розглядати кримінальну справу щодо ексдиректора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколи Суслика, якого 21 січня 2021 року СБУ затримала за підозрою в отриманні хабаря.

Розпочали засідання з того, що прокурор зачитав обвинувальний акт.

Далі суддя запитала у Миколи Суслика, чи визнає він свою вину. Ексдиректор департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА відповідає: «Свою вину я не визнаю, тому що ні у кого я кошти не вимагав».

У ході засідання Микола Суслик також повідомив, що наразі безробітній та вже розлучений.

Його адвокат Олексій Алхімов зазначив, що обвинувачення не відповідають дійсності, та запропонував розпочати дослідження доказів з допиту Миколи Суслика.

«Ті фантастичні обставини, які наведені в обвинувальному акті сторонами обвинувачення від 26 травня 2021 року, вони не відповідають фактичним обставинам справи, тому сторона захисту буде це доводити у ході судового розгляду. Щодо порядку дослідження доказів, сторона захисту вважає, що враховуючи, що Суслика на стадії досудового розслідування жодного разу не допитували, тобто він ніколи не надавав покази, а це може вплинути, скажемо так, на встановлення істини в кримінальному провадженні на стадії судового розгляду, тому сторона захисту пропонує розпочати дослідження доказів саме з допиту Суслика Миколи Петровича. Після чого дослідити докази сторони обвинувачення, а після перейти до дослідження доказів сторони захисту», – сказав адвокат Олексій Алхімов.


Суд встановив порядок розгляду доказів: розпочати з допиту обвинуваченого, опитати свідків обвинувачення, дослідити письмові докази обвинуваченого і дослідити письмові докази захисту.

Суддя Людмила Шимон запропонувала Суслику надати покази сьогодні, однак він відмовився і сказав, що йому потрібно підготуватись.

Допитати обвинуваченого мають на наступному засіданні, яке відбудеться 1 вересня.

Нагадаємо, Микола Суслик був звільнений з посади директора департаменту охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації 5 березня 2021 року. З власних джерел редакції стало відомо, що звільнили Суслика «за угодою сторін».

Стаття, за якою обвинувачують вже колишнього директора департаменту ОДА, передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 21 січня 2021 року стало відомо, що директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколу Суслика затримали на хабарі. Служба безпеки України повідомила, що Суслика затримали за вимагання «відкатів» з коштів, виділених на протидію пандемії COVID-19. Згодом у прокуратурі назвали суму «відкату», який вимагав директор департаменту – 123 тис. грн, 10% від перерахованих коштів. Пізніше з матеріалів суду стало відомо, що 1 грудня 2020 року в своєму службовому кабінеті під час розмови з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради» повідомив про необхідність передачі йому грошових коштів у розмірі 10% від суми субвенції, виділеної бюджету Коростеня на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з COVID-19.

Подільський райсуд Києва 22 січня обрав директору департаменту ОДА Миколі Суслику запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на шістдесят діб (до 22 березня 2021 року) та визначив альтернативний запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 124 тис. 850 грн, у разі внесення якої Суслик може бути звільнений з-під варти, але з певними умовами, серед яких – не відлучатися із району, в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора чи суду та здати закордонний паспорт. 26 січня визначена застава була внесена і директор департаменту був звільнений з під варти.

28 травня 2021 року пресслужба Київської міської прокуратури інформувала, що до суду скеровано обвинувальний акт відносно начальника департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА Миколи Суслика за обвинуваченням у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Суслик хабар суд  
Матеріали по темі