ДОПОМОГА

Поради Мінсоцполітики: як діяти, якщо ви стали свідком насильства

19 July 2021, 11:17

Міністерство соціальної політики є спеціально уповноваженим центральний орган виконавчої влади з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та запобігання жорстокому поводженню з дітьми.

На сайті Мінсоцполітики 16 липня оприлюднили поради щодо допомоги постраждалим від насильства.

Як діяти, якщо ви стали свідком насильства?

1. Підійти до потерпілої особи і вдати, що ви знаєте її. Це допоможе переключити увагу кривдника. Якщо кривдник пішов, запропонуйте допомогу особі, яка зазнала насильства (запропонуйте воду, викликати лікаря, зателефонувати рідним або у відповідні служби тощо);

2. Зробити кривднику зауваження. Якщо кривдник не відреагує на зауваження, за можливості, зняти все на камеру;

3. Викликати поліцію та стисло описати ситуацію;

4. Якщо життю чи здоров’ю постраждалої особи загрожує небезпека, викликати швидку допомогу.

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства?

Обов’язково відреагуйте, не залишайтесь осторонь! Від цього може залежить життя потерпілої особи.

1. Не розпитуйте деталей, не намагайтеся з'ясувати «причини» насильницької поведінки з боку кривдника. Це може викликати до Вас недовіру зі сторони потерпілої особи. Вислухайте потерпілу особу та підтримайте.

2. Поговоріть особисто з потерпілою особою. Спокійно запитайте, чи потрібна їй будь-яка допомога і дайте їй зрозуміти, що вона може вам довіряти і будь-коли звернутися до Вас за допомогою.

3. За необхідності, разом зателефонуйте до відповідних служб або «гарячу лінію» 15-47 / 0 800 500 335;

4. Придумайте «кодове» слово або сигнал на випадок розпалу домашнього насильства.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року Верховною радою прийнятий закон про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2021 року Коростишівський районний суд у Житомирської області оштрафував на 255 грн жінку за регулярне домашнє насильство відносно свого чоловіка: громадянка 10 днів поспіль дебоширила вдома: ображала чоловіка нецензурними словами, затівала бійку. Також в 2021 році жителя смт Ружин Житомирської області за побиття дружини засудили до 200 годин громадських робіт, але прокурор з таким вироком не погодився, бо чоловік систематично вчиняв насильство над дружиною, і подав апеляційну скаргу, яку суд задовольнив і призначив суворіше покарання – арешт строком на 3 місяці.

14 травня цього року про протидію домашньому насильству говорили у програмі «Тема дня».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: домашнє насильство Мінсоцполітики насильство  
Матеріали по темі