Влада

Електрифікацію залізниці на ділянці Житомир-Новоград-Волинський ще не завершили, а депутати просять гроші на Бердичів-Овруч

22 липня 2021, 10:34

Депутати обласної ради планують ухвалити звернення до Кабінету міністрів щодо електрифікації залізниці, що проходить територією Житомирської області.

Відповідний проєкт рішення сесії оприлюднений 22 липня на сайті облради.

«На сьогоднішній день Житомирщина має добре розвинуту мережу залізниць, яка цілком придатна для того, щоб стати основою для створення високоякісної мережі приміського сполучення як в межах області, так і з суміжними регіонами (Київщина, Вінниччина, Хмельниччина, Рівненщина). Наразі соціально-економічний розвиток та сучасні перспективи створюють необхідність удосконалення системи приміських залізничних перевезень у Житомирській області. У реаліях сьогодення гостро постає питання щодо електрифікації залізниці, адже при застосуванні електричної тяги значно збільшується пропускна спроможність залізної дороги, пришвидшується доставка вантажів та пасажирів до місця призначення, забезпечується безперебійна робота залізничних ліній у зимовий період, покращуються умови роботи локомотивних бригад», - йдеться у звернені.

Згадується, що під час зустрічі голови Житомирської обласної ради та керівництва АТ «Укрзалізниця» було обговорено питання про заплановану у поточному році реалізацію проєкту з електрифікації залізничної лінії напрямку Житомир-Новоград-Волинський. Однак актуальним та невирішеним залишається питання щодо реалізації проєкту з електрифікації залізної дороги за маршрутом Бердичів-Житомир-Коростень-Овруч-Держкордон, який дозволить сполучити між собою найбільші міста області.

«На сьогодні у цьому напрямку спостерігається найбільший пасажиропотік, який забезпечується лише автомобільним транспортом і має найнижчий якісний рівень. У зв’язку із зазначеним, депутатський корпус Житомирської обласної ради звертається з проханням передбачити у державному бюджеті на 2021 рік фінансування на електрифікацію залізниці, що проходить територією Житомирської області, зокрема, залізної дороги за маршрутом Бердичів-Житомир-Коростень-Овруч-Держкордон», - зазначається у зверненні, яке планують ухвалити на п’ятій сесії Житомирської обласної ради, яка відбудеться 29 липня 2021 року.

Нагадаємо, на сесії міської ради 5 липня цього року мер Сергій Сухомлин повідомив, що роботи по електрифікації залізничної ділянки Житомир - Новоград-Волинський зараз на стадії проєктування, на самі роботи потрібно приблизно 6-8 місяців після того, як проєкт пройде державну експертизу.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2020 року народний депутат від Житомира Ігор Герасименко інформував про плани щодо виділення у 2021 році 528 млн грн на модернізацію та електрифікацію залізничної ділянки Житомир – Новоград-Волинський, що дозволить перенаправити через Житомир 10 пасажирських поїздів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: облрада звернення залізниця КМУ електрифікація залізниці 
Матеріали по темі