Суспільство

У Житомирській області мисливці незаконно вполювали майже 90 зайців, голова Держекоінспекції занепокоєний скороченням кількості цих тварин

28 липня 2021, 10:54

На території Житомирської області мисливці незаконно здобули майже 90 зайців-русаків. Збитки за це порушення склали понад 700 тисяч гривень.

Про це 28 липня у Facebook повідомив голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Майже 90 зайців-русаків незаконно здобули мисливці на території Житомирської області. Такими є результати перевірки, яку Держекоінспекція провела в Житомирській обласній організації Українського товариства мисливців та рибалок. Мисливці вполювали загалом 239 зайців-русаків, що на 88 більше за встановлену пропускну спроможність мисливських угідь. Збитки за це порушення склали понад 700 тисяч гривень», – йдеться у повідомленні.

Андрій Мальований наголошує, що популяція зайців-русаків поступово скорочується.

«За даними Української природоохоронної групи, з 1999 по 2007 рік їх кількість у природньому середовищі зменшилась на близько 450 тисяч осіб. Якщо раніше зайців постійно помічали у лісах та на полях, то зараз побачити цю тварину – це рідкість. Це відбувається внаслідок їх браконьєрського вилову та порушення лімітів мисливськими угіддями», – стверджує очільник Державної екологічної інспекції.

Також зазначається, що лісомисливські господарства, проводячи облік тварин – таксацію – подають завідомо неправдиві, завищені дані, щоб більше мисливців придбало у них відстрільну картку. В результаті знищується більша кількість тварин, ніж здатна відновитися.

«…і ми бачимо збідніння українського біорізноманіття», – занепокоєний урядовець.

Він зауважує: щоб змінити цю ситуацію, треба забезпечити долучення Держекоінспекції до погодження проєктів лімітів на мисливський вилов тварин і до обліку їх кількості.

Також, на його думку, для протидії нелегальному вилову тварин важливо підвищувати рівень відповідальності. Порушення правил полювання згідно зі статтею 85 КУпАП карається штрафом на суму 34-340 гривень.

Скріншот Facebook-допису Андрія Мальованого

Нагадаємо, у Житомирській області лісівники почали розводити фазанів та зайців у напіввільних умовах. Як утримують тварин, 3 червня 2021 року показали журналістам.

Як повідомляв Житомир.info, за даними Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, навесні 2019 року, після завершення чергового сезону полювання, у лісах області нараховувалася 44 551 особина зайця-русака.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: заєць заєць-русак екологія екологічна інспекція Держекоінспекція  
Матеріали по темі