Суспільство

У Житомирській області зареєстрували перший сезонний випадок отруєння грибами: мати та син були без свідомості після страви з маремух

13 вересня 2021, 12:50

Осінній сезон грибів у Житомирській області в розпалі. Епідеміологи зареєстрували і перші отруєння дикорослими грибами. Один випадок був зафіксований у селі Білокоровичі (колишній Олевський район). Там після вживання грибної страви стало зле літній жінці з сином. Обох госпіталізували у тяжкому стані.

Про це Житомир.info 13 вересня повідомив завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» Василь Печенюк.

«Нещодавно був зафіксований один випадок отруєння грибами з двома постраждалими. Так, 6 вересня двоє жителів села Білокоровичі, 70-річна мати та 42-річний син, назбирали маремух-«зонтиків», приготували їх та отруїлися. Через декілька годин їм стало зле, і 7 вересня хворих госпіталізували до реанімаційного відділення Олевської центральної районної лікарні. Вони були у дуже тяжкому стані, без свідомості. Стан пацієнтів уже поліпшився. Їх перевели у терапію», – розповів Василь Печенюк.

Він зауважив, що гриби-«зонтики» є їстівні, а також і неїстівні. І зовнішньо вони мають певну незначну відмінність.

Василь Печенюк також зауважив, що у 2020 році в Житомирській області було зареєстровано 9 випадків отруєння грибами з 11-ма постраждалими, з них троє дітей. Летальних випадків не було. Отруєння грибами фіксували у Житомирі та у колишніх Любарському, Чуднівському, Баранівському, Народицькому, Новоград-Волинському, Ємільчинському районах.

Які різновиди грибів продають на Житньому ринку в Житомирі та як діяти при отруєнні, дивіться у відеосюжеті від 8 вересня 2021 року

Як повідомляв Житомир.info, на початку 2021 року двоє жителів колишнього Овруцького району Житомирської області потрапили до реанімації з отруєнням грибами. Жінка, 1969 року народження. та чоловік, 1992 року народження, вживали засолені грузді.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: гриби отруєння Білокоровичі ОЛЦ  
Матеріали по темі