Місто

Житомиряни вважають своє місто економічно відсталим і не унікальним, але роботою мера більшість задоволена

17 September 2021, 10:54

Мер Житомира та міська рада посідають 12 місце серед 24 обласних центрів за рівнем схвалення їх діяльності.

Це дані презентованого 16 вересня сьомого всеукраїнського муніципального опитування, яке було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту.

Дані були зібрані у 24 містах України (Київ та усі обласні центри; у Донецькій області – Маріуполь, у Луганській – Сєвєродонецьк) з 12 травня по 3 червня 2021 року за допомогою face-to-face інтерв'ю на дому у респондентів. Вибірка складалася з 19,196 постійних жителів 24 міст, віком від 18 років і старше і є репрезентативною для населення по віку та статі.  Для забезпечення репрезентативності вибірки, було опитано по 800 респондентів в кожному місті незалежно від чисельності населення. Вибірка була розподілена у відповідності із поділом міст Центральною виборчою комісією на виборчі округи. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%.

Зокрема, оцінюючи напрямок розвитку міста та країни, 48% житомирян зазначили, що місто рухається у правильному напрямку, 28% вважають правильним напрямок руху України.

Зазначимо, що за результатами п’ятого муніципального опитування (проводили з 6 вересня по 10 жовтня 2019 року) 56% житомирян вважали, що справи у місті йдуть у правильному напрямку, за результатами шостого муніципального опитування (проводили з 25 січня по 17 лютого 2020 року) 43% містян вважали напрямок руху Житомира правильним. Тобто настрої трохи покращилися, але до 2019 року ще не дотягують.

За півтора року трохи збільшився відсоток тих, хто схвалює діяльність мера та міської ради: «цілком» або «швидше» схвалюють діяльність мера Сергія Сухомлина 59%, діяльність міської ради – 52%. За результатами тогорічного, шостого муніципального опитування, мер мав схвальні відгуки 50%, міська рада – 46%.

Цікаво, що лише 21% опитаних впевнені, що бюджет міста ефективно використовується зарази розвитку Житомира.

Щодо емоційного сприйняття, то красивим вважають своє місто 72% житомирян, доглянутим – 45% (недоглянутим 29%), радісним – 46% (депресивним 23%), сучасним – 49%, розквітаючим – 59%.

Унікальним вважають Житомир лише 28% його жителів, а 53% впевнені в його не унікальності.

55% опитаних назвали Житомир економічно відсталим містом, лише 16% налаштовані позитивно.

Всі результати сьомого муніципального опитування дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Сергій Сухомлин, який балотувався від партії «Пропозиція», переміг у першому турі та залишився мером на другий термін: за нього проголосували 29 тис. 185 людей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рейтинг опитування Сухомлин муніципальне опитування  
Матеріали по темі