Місто

Житомирські дитсадки мають бути з теплом із 11 жовтня, школи і житлові будинки почнуть опалювати пізніше

8 October 2021, 12:31

Увімкнути опалення у житомирських дитячих садочках вирішили раніше. Відтак, 11 жовтня у дошкільних навчальних закладах буде вже тепло. Слідом за ними планують розпочати опалення у школах, поліклініках та житлових будинках.

Про це на позачерговому засіданні міськвиконкому 8 жовтня розповів заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.

«З 1 жовтня вже опалюються наші лікарні. Початок опалювального сезону ми планували з 11 жовтня, але враховуючи зміни кліматичних умов, ми плануємо разом із АТ «Житомиргаз» розпломбувати котельні, які опалюють наші дитячі садочки, щоб у понеділок наші дитячі садочки були теплі. В подальшому ми запустимо також й інших споживачів, тобто населення Житомира. Отже, з понеділка розпочнеться опалення в дитячих садочках, потім – школи, поліклініки та населення Житомира. Ми будемо виходити з кліматичних умов: якщо з 11 жовтня запустимо наші дитячі садочки, і будемо бачити, що на вулиці температура нижче 8 градусів, тоді ми почнемо запускати тепло у будинки житомирян. Якщо температура підвищиться, ми отримаємо купу скарг від мешканців, навіщо ми топимо повітря, тому ми будемо виходити виключно з кліматичних умов», — розповідає заступник Житомирського міського голови Сергій Кондратюк.


Крім того, у муніципалітеті затвердили нові тарифи на теплову енергію. Проте, за словами Сергія Кондратюка, для населення вони не зміняться.

«КП «Житомиртеплокомуненерго» перерахувало тарифи на теплопостачання відповідно по вартості природного газу для населення, а також по всіх інших газових складових тарифах КП «Житомиртеплокомуненерго». Цей тариф складається для населення, для бюджетних установ та інших споживачів. Якщо ми кажемо про населення, підписано меморандум між Урядом країни та міськими головами України, враховуючи ціну газу 7420 грн, було встановлено, що ціна на теплопостачання населення в містах України буде не вищою, ніж ціна на опалювальний сезон, яка була в минулому опалювальному періоді. Тобто сьогодні, незважаючи на те, що розрахунковий тариф складає майже 1920 грн за гігакалорію, тариф для містян буде складати 1811 грн. Якщо ми кажемо про бюджетну установу, враховуючи ціну природного газу на ринку, відповідно до цього меморандуму фіксована ціна природного газу складатиме 13659 грн 63 коп. без ПДВ. Ви бачили ціни сьогодні. Наприклад, вчора, 7 жовтня, в Житомирі складала 52 тис. грн за метр кубічний. Для інших установ у нас закладено ціна для розрахунку тарифу – складає 24 тис грн без ПДВ, надалі ціна може змінюватися кожний місяць, тому сьогодні, яка ціна тарифу для інших господарчих споживачів, ми не знаємо», — каже Сергій Кондратюк.

Нагадаємо, 7 жовтня мер Житомира повідомив, що опалювальний сезон в місті розпочнуть уже найближчими вихідними, 9-10 жовтня, першими теплом забезпечать навчальні заклади.

Як повідомляв Житомир.info, на виконкомі 1 жовтня 2021 року повідомляли, що лікарні та школи Житомира на 100% готові до опалювального сезону, який у 2021 запланували розпочати з 11 жовтня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опалювальний сезон тепло опалення теплокомуненерго садочок школа Кондратюк виконком  
Матеріали по темі