Здоров'я

​На Михайлівській студенти вчили житомирян надавати невідкладну допомогу та робити серцево-легеневу реанімацію

17 October 2021, 10:39

Оглядати хворого, визначати раптову зупинку серця, викликати бригаду медичної допомоги, а також правильно робити серцево-легеневу реанімацію навчали викладачі та студенти Житомирського медичного інституту, а також волонтери Товариства Червоного Хреста у Житомирі на Михайлівській 16 жовтня. Тут провели акцію присвячено Всесвітньому дню реанімації серця. На спеціальних манекенах студенти-медики демонстрували перехожим алгоритм реанімаційних заходів.

Про це повідомляють на сайті Житомирської міської ради.

«Наприклад, людина, яка до цього почувалася добре, раптово втрачає свідомість і падає...“Ви підходите і запитуєте: “Ви мене чуєте?”. Струснули плече і запитали ще раз: “Ви мене чуєте?». Нахиляєтесь над ротом і, дивлячись на грудну клітку або поклавши на неї руки, 10 секунд перевіряєте чи людина дихає. Якщо є навички, можна одночасно перевірити пульс на шиї (на сонній артерії). Якщо дихання відсутнє або порушене - якомога швидше, зателефонувавши 103, викликаєте швидку. Терміново розпочинаєте непрямий масаж серця. Для цього ставимо руки «в замок» в нижній половині грудної клітки та робимо компресії глибиною 5-6 сантиметрів з частотою 100-120 натискань за хвилину. Через дві хвилини треба зупинитися і помінятися з кимось, бо робити масаж серця стає фізично важко і він вже не буде таким ефективним. Продовжувати непрямий масаж серця необхідно до прибуття бригади екстреної медичної допомоги..» , – моделює ситуацію викладачка Житомирського медичного інституту, лікарка - анестезіологиня Наталія Слінчак.

За словами фахівців, 90% випадків раптової зупинки серця в країнах Європи стається не в стаціонарі, а саме поза межами лікарні, і на те, щоб повернути людину до життя є не більше 5-7 хвилин. Саме тому кожен має знати як діяти при такій ситуації, аби не запанікувати та допомогти…

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році в одному з відділів житомирського ТРЦ «Глобал UA» дівчина-медик врятувала хлопця.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: невідкладна допомога реанімація серця акція  
Матеріали по темі