Суспільство

Кабмін ухвалив зміни до ПДР: з 1 листопада вводяться нова розмітка і дорожні знаки

27 October 2021, 10:47

Кабінет міністрів України ухвалив проєкт змін до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабміну від 10 жовтня 2001 року № 1306, які набудуть чинності з 1 листопада. Відповідно до змін, внесених до ПДР, на дорогах з’являться нові дорожні знаки й розмітка.

Про ключові нововведення 26 жовтня розповіла пресслужба Укравтодору.

Зазначається, що частина змін пов'язана з рухом велосипедистів, пішоходів та осіб з порушенням зору:

● дається нове визначення велосипедної доріжки

● вперше вводяться поняття велосипедної смуги і велосипедного переїзду.

● детально регламентується, як повинні переміщатися велосипедисти, вказані їх права та обов'язки.

● регламентовано суміжний рух пішоходів та велосипедистів, а також рух осіб з порушенням зору.

Нові знаки

З'являться нові дорожні знаки: житлової зони, пішохідної доріжки, початку населеного пункту і його закінчення, напрямки повороту, місця дозволеної зупинки та стоянки, заборони руху транспортних засобів та інші.

Нова розмітка

Вводиться нова розмітка для позначення «лежачого поліцейського», виділених місць паркування вздовж доріг і наближення до кільцевої розв'язки, перед виходами з території шкіл, яка вказує місце концентрації ДТП, для позначення виділених місць парковання уздовж доріг тощо. До чинної вертикальної розмітки додається нова: жовто-червона.

У ПДР змінено вимоги щодо крайової дорожньої розмітки у відповідності до положень ДСТУ 2587:2021, де крайової є лише розмітка 1.2, яка в залежності від дозволеної швидкості руху може бути різної ширини.

Роз’яснюється також, чому вводяться зміни?

Зміни у ПДР зумовлені необхідністю приведення положень ПДР у відповідність до національних стандартів України, ДСТУ 4100:2021 та ДСТУ 2587:2021, які розроблені з урахуванням вимог Конвенції про дорожні знаки і сигнали.

Постановою Уряду від 29.09.2021 № 1091 внесені зміни і доповнення до ПДР та викладені у новій редакції розділи 33 «Дорожні знаки», 34 «Дорожня розмітка» та додатки 1,2 до ПДР.

«ДСТУ 4100:2021 були прийняті після внесення змін та зауважень до редакцій проєктів, які були отримані під час громадських обговорень. Зокрема, за участю представників громадських організацій людей з інвалідністю, пішоходів та велосипедистів України, а також Укравтодору, КП ЦОДР, Департаменту патрульної поліції, ДП «Укрдіпродор», КП «Київавтодор», Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції та Департаменту транспортної інфраструктури КМДА», – зазначають в Укравтодорі.

Як повідомляв Житомир.info, з 20 серпня 2021 року в Житомирі розпочали роботу три камери автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Загалом такі прилади фіксації мали з’явитися на 11-ох ділянках міста.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ПДР Правила дорожнього руху водій Укравтодор автомобіліст  
Матеріали по темі