Влада

Електрифікація ділянки Житомир – Новоград-Волинський потрапила у список пріоритетів Мінінфраструктури на 2022 рік

9 November 2021, 15:04

Сьогодні відбувся форум «Велике будівництво: нова залізниця», у якому взяли участь президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Центральна тема – системні зміни, які очікують на Укрзалізницю та напрями розвитку галузі.

Про це 9 листопада 2021 року повідомляє пресслужба Мінінфраструктури.

«До кінця 2024 року в усі обласні центри має доїжджати поїзд Інтерсіті. Щоб досягнути цієї цілі ми розгортаємо масштабну електрифікацію колій. У найкращі роки УЗ електрифікувала по 100 км на рік, а за попередні 8 років було електрифіковано лише 23 км залізничних колій. Ми плануємо електрифікувати щонайменше 500 км до 2024 року. Це дозволить налагодити швидкісні міжрегіональні сполучення та запустити нові маршрути формату Інтерсіті+ до понад 10 обласних центрів країни, серед яких Ужгород, Чернівці, Луцьк, Житомир, Чернігів, Суми, Кропивницький, Маріуполь, Миколаїв, Херсон. Зокрема, уже скоро поєднаємо швидкісною залізницею Київ та Черкаси», - розповів Олександр Кубраков.

Серед пріоритетних проєктів з електрифікації на 2022 рік:

Долинська – Миколаїв – Колосівка;

Ворожба – Суми;

Житомир – Новоград-Волинський.

Нагадаємо, на сесії міської ради 5 липня 2021 року мер Сергій Сухомлин повідомив, що роботи по електрифікації залізничної ділянки Житомир - Новоград-Волинський перебувають на стадії проєктування, на самі роботи потрібно приблизно 6-8 місяців після того, як проєкт пройде державну експертизу. Вартість реалізації проєкту – 530-570 млн грн, які за словами мера, вже закладені в державному бюджеті.

Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2020 року народний депутат від Житомира Ігор Герасименко інформував про плани щодо виділення у 2021 році 528 млн грн на модернізацію та електрифікацію залізничної ділянки Житомир – Новоград-Волинський, що дозволить перенаправити через Житомир 10 пасажирських поїздів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мінінфраструктури залізниця електрифікація поїзд  
Матеріали по темі