Місто

RE: За новими тарифами вартість проїзду в житомирських маршрутках і електротранспорті зросте до 10 грн

20 November 2021, 10:12

У 2022 році вартість проїзду в житомирських маршрутках і комунальному електротранспорті збираються підвищити до 10 грн, якщо розраховуватися банківською карткою чи готівкою. Дешевше буде лише, якщо розраховуватися за проїзд карткою житомирянина чи спеціальною транспортною карткою: 8 грн в маршрутках і 6 грн в електротранспорті.

Про це йдеться в оголошенні про розроблення проєкту регуляторного акту «Про затвердження вартості проїзду в громадському транспорті Житомирської міської ОТГ», оприлюдненому на офіційному сайті.

«Проєкт регуляторного акту та відповідний аналіз регуляторного впливу, звіт про базове відстеження розміщено на офіційному сайті Житомирської міської ради (http://zt-rada.gov.ua) в розділі «Підприємцям» - «Регуляторна діяльність». Зауваження та пропозиції до вищевказаного проєкту регуляторного акту приймаються до 20.12.2021 року. Контакти розробника проєкту регуляторного акту: майдан ім. С.П. Корольова, 4/2, м. Житомир, email: zt_transport@ukr.net, тел.: 48 11 99, 48 12 08», - йдеться оприлюдненому оголошенні.

В оголошенні управління транспорту та зв’язку також відмічає, що прийняття відповідного рішення виконавчого комітету міської ради має на меті:

  • приведення тарифу на перевезення пасажирів у міському пасажирському транспорті до економічно обгрунтованого рівня ;
  • забезпечення балансу інтересів держави, органів місцевого самоврядування, користувачів транспортних послуг та підприємств – суб’єктів господарювання на громадському транспорті незалежно від форм власності;
  • забезпечення якісного та безпечного функціонування громадського транспорту;
  • встановлення на міських автобусних транспортних засобах засоби обладнання автоматизованої системи обліку оплати проїзду;
  • захист прав споживачів під час їх транспортного обслуговування; міського ринку транспортних послуг та суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері громадського транспорту;
  • збільшення можливостей суб’єктів господарювання щодо забезпечення потреб споживачів у послугах, залучення інвестицій у розвиток громадського транспорту;
  • створення рівних умов для роботи всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері пасажирських перевезень, обмеження монополізму та розвиток конкуренції;
  • раціональне використання енергетичних та матеріальних ресурсів;
  • охорона довкілля від шкідливого впливу громадського транспорту.

Відповідно, до запропонованих змін вартості проїзду, викладених в проєкті рішення виконкому, нові тарифи на проїзд в громадському транспорті Житомира мають запрацювати з 10 січня 2022 року, пізніше, а саме з 1 липня 2022 року, планується внести ще деякі зміни.

Скріншот з проєкту рішення виконкому

Відтак, планується, що з 10 січня 2022 року вартість проїзду в маршрутках готівкою чи банківською карткою коштуватиме 10 грн, в електротранспорті - 8 грн. Вигідніше буде розраховуватися за проїзд карткою житомирянина чи транспортною карткою: 8 грн – в маршрутках, 6 грн – в електротранспорті.

Пільговий проїзд – 4 грн для проїзду в маршрутках (з 10.00 до 16.00), а також при розрахунку готівкою чи банківською карткою в електротранспорті, право безкоштовного проїзду в електротранспорті матимуть власники картки житомирянина.

Скріншот з додатка до проєкту рішення виконкому

Вартість проїзду для учнів поки не змінюватимуть – 3 грн, але змінити вартість проїзду для школярів планують вже з 1 липня 2022 – 4 грн за поїздку.

Тоді ж збираються підвищити вартість готівкового та безготівкового проїзду в електротранспорті до 10 грн.

Скріншот з додатка до проєкту рішення виконкому

Нагадаємо, 5 листопада 2021 в програмі «Тема дня» начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний розповів, що в управлінні ведуть розрахунки щодо собівартості проїзду в громадському транспорті. На основі цих розрахунків буде вирішено, на скільки зростуть ціни на проїзд, але запевнив, що до кінця 2021 року вартість проїзду в Житомирі не зміниться.

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня 2021 року заступник начальника КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв, звітуючи про підсумки роботи ТТУ за 9 місяців, зазначав, що зростання ціни на проїзд у тролейбусах і трамваях не уникнути, оскільки зросли ціни на електроенергію.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт тролейбус автобус маршрутка тариф  
Матеріали по темі