Суспільство

Перед святами для жителів Житомирської області Держпродспоживслужба підготувала поради щодо вибору дитячих іграшок

17 December 2021, 16:17

Напередодні новорічних та різдвяних свят Головне управління Держпродспоживслужби у Житомирській області підготувало поради щодо вибору іграшок на подарунок дітям.

«Сучасні крамниці та ринки нині пропонують великий асортимент такого товару. Але при виборі іграшки для своєї дитини батьки повинні пам’ятати: забавка має не лише приносити радість, але при цьому має бути не шкідливою для здоров’я малечі», – йдеться у повідомленні на сайті ГУ Держпродспоживслужби від 17 грудня.

Фахівці зазначають: ринок іграшок в Україні переповнює продукція, на етикетках і пакуванні якої відмітка «Китай».

«Недобросовісні виробники виготовляють фальсифіковані іграшки, не дотримуючись санітарно-гігієнічних норм, технологій виробництва, використовуючи матеріали зі шкідливим вмістом, що можуть становити загрозу не лише здоров’ю, але й життю дитини. Звісно, не потрібно лякатися лише однієї відмітки «Made in China», «Зроблено в Китаї», але слід уважно розібратися, що саме купуєте – якісну іграшку у відповідального виробника з відмінною репутацією чи підробку невідомого походження», – зауважують у Держпродспоживслужбі.

Дитяча продукція, яка потрапляє на ринок України легалізовано, повинна мати технічну документацію, декларацію про відповідність та висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Якщо виникають сумніви щодо достовірності відповідних документів чи стосовно безпечності іграшки, варто звернутися до уповноваженого представника виробника чи безпосередньо до імпортера. Звертати увагу слід і на маркування іграшки, що має містити: знак відповідності технічним регламентам, позначення типу, номера партії, серійного номера, найменування чи зареєстровану торговельну марку та контактну поштову адресу виробника та імпортера. Іграшка повинна супроводжуватися інструкцією про безпечність, містити точну, видиму, розбірливу та зрозумілу інформацію щодо попередження, зокрема визначення мінімального та максимального віку користувачів.

Безпечна іграшка має відповідати таким параметрам безпеки:

  • зроблена з високоякісного матеріалу, стійка до деформацій;
  • бути без запаху, навіть слабкого, а тим більше неприємного хімічного;
  • не повинна мати гострих країв і деталей, що швидко рухаються, якими може травмуватися дитина;
  • мати механічну міцність, у разі деформації чи руйнування, не мати загострених країв і не розсипатися на дрібні деталі;
  • фарба не повинна відшаровуватися з поверхні, тріскатися при згинанні;
  • іграшка повинна бути таких розмірів, що унеможливлює ризик удушення та асфіксії.

Покупцям також радять вимагати у продавця розрахунковий документ встановленої форми за придбаний товар (чек).

Нагадаємо, у грудні 2020 року Житомирський обласний лабораторний центр розповідав, які небезпечні речовини можуть містити ялинкові прикраси, та як правильно обирати іграшки.

Як повідомляв Житомир.info, у серпні 2021 року ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області інформувало, що під час планової перевірки була виявлена лялька, виготовлена з хімічно небезпечних речовин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: іграшка Держпродспоживслужба  
Матеріали по темі