Політика

На що житомирські депутати витратили по 200 тис. грн, які в 2021 році отримали з бюджету на потреби виборців

12 January 2022, 13:30

Матеріальна допомога, підтримка навчальних і медичних закладів, допомога ОСББ з ремонтами – ось основні напрямки, на які у 2021 році витрачали цільові кошти депутати Житомирської міської ради.

Нагадаємо, на початку 2021 року кожен з 42 депутатів Житомирської міської ради отримав з міського бюджету по 100 тис. грн, які треба було спрямувати на потреби виборчих округів та окремих виборців. Згодом вирішили цю суму подвоїти: на сесії 17 червня депутати проголосували за виділення ще по 100 тис. грн кожному.

На сайті міської ради оприлюднили інформацію про спрямування депутатських коштів за 2021 рік.

Зазвичай, щороку є кілька депутатів, які всі чи майже всі кошти спрямовують на матеріальну допомогу, 2021 рік не став винятком.

П’ятеро депутатів, які вирішили віддати всі 200 тисяч нужденним: Олег Горай («Європейська Солідарність»), Олександр Порядін («Пропозиція»), Олена Розенблат (ВО «Батьківщина»), Лідія Чередніченко («Слуга народу») і Олександр Шевчук («Слуга народу»).

Депутат Іван Мартинчук («Сила і Честь») спрямував на матеріальну допомогу 199 тис. грн і 1 тисячу – на електром’ясорубку для ЖЦРД №55, а Юрій Самборський (ОПЗЖ) – 193 тис. грн на матеріальну допомогу і 7 тис. грн направив ТОВ УК «ВЖРЕП №5» (належить сину депутата з фракції ОПЗЖ Василя Кучика – ред.) на придбання матеріалів для проведення поточного ремонту даху за адресою: майдан Короленка, 2.

Також майже всі кошти віддали на матеріальну допомогу наступні депутати: Неля Ковалюк («Пропозиція») – 180 тис. грн на матеріальну допомогу і 20 тис. грн ОСББ «Небесної Сотні 50» на придбання світлодіодних ліхтарів для встановлення в місцях загального користування зазначеного будинку; Сергій Колесник (ОПЗЖ) – 176 тис. грн на матеріальну допомогу і 24 тис. грн направив ТОВ УК «ВЖРЕП №5» (належить сину депутата з фракції ОПЗЖ Василя Кучика – ред.) на придбання матеріалів для різних ремонтів у будинках, які обслуговує ця управляюча компанія, хоча вони знаходяться не в тому окрузі, де балотувався депутат. Зауважимо, що й голова фракції ОПЗЖ Наталія Леонченко спрямувала 58 тис. 870 грн УК «ВЖРЕП №5» на придбання матеріалів для поточних ремонтів та встановлення дитячого майданчика на вул. Лесі Українки, 10.

До речі, єдиний депутат, який не віддав жодної гривні на матеріальну допомогуГодердзі Кварацхеліа («Пропозиції»): 100 тис. грн він спрямував на придбання дитячого майданчика на вул. Крошенська,47 і 100 тис. грн – на поточний ремонт тротуарів по вул.Героїв Чорнобиля.

Крім того, в депутатів є традиція спрямовувати бюджетні кошти на підтримку установ, де вони працюють. Зокрема, Оксана Журавська («Європейська Солідарність») направила 35,8 тис. грн на придбання меблів в кабінет української мови ЗОШ №12, де вона працює заступником директора; Лариса Павлусенко («Пропозиція»), яка працює в лікарні №2, виділила цій лікарні 50 тис.грн на придбання обладнання у фізіотерапевтичне відділення, 18,5 тис. грн – на велотренажер і 30 тис. грн на спірограф; Вікторія Федорова («Пропозиція»), вчитель школи №16, спрямувала в рідну школу 94 тис. 943 грн на придбання комп’ютерної техніки; Галина Шиманська («Пропозиція»), завідуюча ДНЗ №39, віддала своєму закладу 104 тис. 064 грн на ремонт асфальтобетонного покриття і 6 тис. 436 грн для облаштування майданчику під сміттєві контейнери.

Також цікаво, що Сергій Пидюра («ВО «Батьківщина»), який став депутатом після того, як Олександр Величко, директор житомирської школи №10, відмовився від депутатського мандату, спрямував 30 тис. грн на поточний ремонт благоустрою території школи №10.

Продовження таблиці про спрямування депутатами коштів у 2021 році дивіться тут

Нагадаємо, за 9 місяців 2021 року сім депутатів встигли витратити всі 200 тисяч гривень, які виділялися з міського бюджету на потреби виборців.

Хто представляє інтереси виборців в кожному з шести округів Житомира – дивіться на інтерактивній карті

Як повідомляв Житомир.info, в міському бюджеті на 2021 рік було закладено 24 млн грн на шість виборчих округів (по 4 млн грн на округ), до початку серпня депутати визначилися на які проєкти спрямувати ці кошти.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: депутат округ міськрада кошти  
Матеріали по темі