Події

Розгляд справи про вбивство сімох людей орендарем ставка у Житомирській області перенесли: не встигли допитати експертів

13 January 2022, 21:57

У Богунському районному суді Житомира 13 січня продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.

На початку засідання адвокати обвинуваченого клопотали перед судом, щоб на період розгляду справи та під час допиту експертів, Анатолія Захаренка випустили з-за ґрат та дозволили сидіти поруч із захисниками.

«Я просив би щонайменше розглянути клопотання про вирішення питання, щоб Захаренко, хоча б на момент допиту експертів, знаходився поруч і міг керуватися при цьому не власними думками, а безпосередньо матеріалами провадження. Щоб він сидів за столом і дивився на ті експертизи», — говорить адвокат обвинуваченого Андрій Циганков.

«Я знаю, що знаходження Захаренка в цьому пристрої заважає йому, він не чує, те що відбуваються в залі. Він навіть не розуміє, яке саме клопотання розглядає суд, як це було під час минулого засідання», — каже адвокат обвинуваченого Наталія Пліса.


Проте потерпілі та їх представники виступили проти.

«Хочу процитувати частину з висновку судово психіатричного експерта № 150 2020 року. Згідно четвертого пункту цього висновку, загальна психологічна характеристика Захаренка: пізнавальна діяльність психіки не порушена, пам’ять збережено, але увага дещо переключена, зі схильністю до роздратування при швидкому переключенні з одного питання на інше», — каже адвокат потерпілих Андрій Черномаз.

«Мій довіритель Федюнін написав у свій час заяву про те, що Захаренко погрожував йому вбивство, і це одна із кваліфікацій, за якими зараз його судять. Я як представник Федюніна категорично проти, щоб ця людина сиділа в двох-трьох метрах від потерпілого, якого я представляю, і таким чином психологічна на нього впливала», — стверджує адвокат потерпілих Ярослав Ілляш.

Обвинувачений Захаренко також повідомив суду про погрози з боку потерпілого Федюніна та його адвоката.

«30 числа після закінчення судового засідання мене конвой вивів, ключа не було в дверях, ми зупинилися і чекали, поки принесуть ключ, підбіг Федюнін і почав провокувати мене, щоб я рознервувався, на захист йому підбіг Ілляш і почав погрожувати, що у в’язниці мене чекає людина, яка «влаштовує тобі вирок». Він мені реально погрожував, це чув мій захисник Шкварко і конвой, який разом стояв. Подивіться на ваше відео, і на ньому чітко видно, як вони мене провокують і погрожували», — сказав обвинувачений Анатолій Захаренко.

Проте суд все-таки відмовив у клопотанні адвокатів обвинуваченого. Далі на допит запросили експерта, але він не встиг виступити. Адвокати обвинуваченого та потерпілих не змогли дійти до згоди, хто перший має допитувати експертів. Суд пішов на перерву, яка тривала близько години. Після повернення, у зв'язку з закінченням робочого часу, суд відклав розгляд справи на 14 січня 2022 року.

Нагадаємо, 9 листопада 2020 року в Богунському районному суді Житомира відбулося перше засідання по справі про масове вбивство. 10 лютого 2021 року Вадим Федюнін, який вижив під час стрілянини на ставку в Новоселиці, на суді розповів свою версію подій. 19 травня в суді виступав обвинувачуваний Анатолій Захаренко: запевнив, що гості стріляли в нього перші, він захищався і сам викликав поліцію. 4 червня мали проходити судові дебати, але їх перенесли на наступне засідання. Родичі вбитих зазначали, що вимагають для Захаренка довічне позбавлення волі.

25 серпня 2021 року Житомирський апеляційний суд розглядав апеляційну скаргу обвинуваченого Захаренка на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 2 серпня 2021 року, якою йому продовжено строк тримання під вартою до 30 вересня 2021 року включно. Обвинувачений хотів вийти під домашній арешт. 14 вересня через неявку потерпілого та одного з адвокатів Богунський районний суд відклав розгляд справи про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.

27 вересня 2021 року в Богунському районному суді м. Житомира продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району. Адвокат обвинуваченого клопотав, щоб Захаренку змінили запобіжний захід на домашній арешт через стан здоров’я, а прокурор – про продовження строку тримання під вартою.

23 листопада 2021 року в Богунському районному суді Житомира продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей Анатолієм Захаренком. Оскільки 26 листопада спливає термін тримання під вартою Анатолія Захаренка, прокурор клопотав перед судом про продовження терміну на 60 діб. Водночас, адвокат обвинуваченого клопотав про перенесення судового засідання через недовивчення справи та закінчення робочого дня. Сам же обвинувачений говорив про «катування» та обіцяв звернутися до Європейського суду.

24 листопада у Житомирі з зали суду госпіталізували обвинуваченого у вбивстві 7 людей Захаренка та перенесли розгляд справи.

25 листопада Богунський районний суд Житомира продовжив Захаренку термін перебування під вартою до 23 січня 2022 року, хоча адвокат обвинуваченого клопотав про домашній арешт.

Як повідомляв Житомир.info, 22 травня 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району орендар ставу застрелив сімох киян, які приїхали порибалити. На місці стрілянини правоохоронці вилучили 5 одиниць зброї, одна рушниця належала орендарю ставка. Чоловіку оголосили про підозру, а поліція показала відео огляду місця події. 23 травня Житомирський суд арештував на два місяці 58-річного орендаря ставка Анатолія Захаренка. Згодом єдиний, хто вижив в стрілянині – Вадим Федюнін, ветеран батальйону імені Кульчицького – дав перше інтерв’ю після трагедії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Захаренко суд вбивство Попільнянський район орендар Новоселиця  
Матеріали по темі