Влада

Житомирська область цьогоріч отримає з ДФРР 214 млн грн, але коштів на нові проєкти майже не залишилося

14 January 2022, 11:15

В Житомирській облдержадміністрації 13 січня відбулося засідання регіональної комісії з оцінки та проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.

Про це повідомила пресслужба ОДА.

«Засідання провела перша заступниця голови облдержадміністрації Наталія Остапченко. На порядок денний засідання було винесено два основних питання: формування узагальненого переліку об’єктів Житомирської області, що можуть фінансуватися з державного фонду регіонального розвитку у 2022 році; оголошення додаткового конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за кошти ДФРР у 2022 році», - йдеться у повідомленні.

Скільки коштів отримає Житомирська область та на які проєкти їх спрямують пресслужба ОДА не уточнює, пропонуючи переглянути відео засідання.

Перша заступниця голови ОДА інформувала присутніх, що область в поточному році отримає з ДФРР 214 млн грн, але більша частина коштів піде на завершення розпочатих раніше проєктів.

«На 2022 рік Житомирській області з Державного фонду регіонального розвитку передбачено 214 мільйонів гривень. Відповідно до законодавства, в першу чергу маємо включити в узагальнений перелік ДФРР перехідні проєкти, що фінансувалися за кошти фонду у попередні роки згідно з їх планом реалізації», - повідомила на засіданні Наталія Остапченко.

Вона назвала п’ять перехідних об’єктів на загальну суму 160,4 млн грн:

будівництво індустріального парку по Київському шосе в місті Житомирі на загальну суму 27,1 млн грн, співфінансування з місцевого бюджету – 3 млн грн;

капітальний ремонт плавального басейну в місті Бердичеві на 18,7 млн грн, співфінансування з місцевого бюджету – 2 млн грн;

реконструкція майнового комплексу стадіону «Колос» в місті Олевську на 32,3 млн грн, співфінансування – 3,5 млн грн з бюджету Олевської міської ради та 8,7 млн грн із залишків інфраструктурної субвенції;

реконструкція лікувального корпусу обласного протитуберкульозного диспансеру під інфекційне відділення в смт Гуйва на 20,3 млн грн, співфінансування в розмірі 3 млн грн передбачене в обласному бюджеті;

будівництво хірургічного корпусу КНП «Новоград-Волинське територіальне медичне об’єднання» на загальну суму 62 млн грн, співфінансування на поточний рік – 26,5 млн грн, з яких 10 млн грн гарантує Новоград-Волинська міська рада,16,5 млн грн гарантують забезпечити житомирські народні депутати від партії «Слуга народу» за кошти субвенції на соціально-економічний розвиток.

«Усі об’єкти будуть завершені у 2022 році крім хірургічного корпусу у Новограді-Волинському: він буде перехідним на 2023 рік», - уточнила перша заступниця голови ОДА.

Наталія Остапченко зазначила, що залишок коштів, які можна спрямувати на нові об’єкти, складає лише 53,5 млн грн. Є пропозиція використати ці кошти на об’єкти спорту, які, за словами першої заступниці ОДА, є пріоритетними, бо реалізовуються в рамках програми «Велике будівництво», та центри безпеки.

«Оскільки проєкти подавалися в минулому році ще до 15 червня і по більшості з них корегувалася проєктно-кошторисна документація, то інформація втратила актуальність. З метою актуалізації даних по проєктам необхідно оголосити додатковий конкурс на відбір інвестиційних програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за кошти ДФРР у 2022 році на ці два технічних завдання», - запропонувала перша заступниця голови ОДА.

Нагадаємо, в 2021 році Житомирська область отримала з ДФРР 177 млн 017 тис. 007 грн на реалізацію 16 проєктів, згодом суму збільшили до 186 млн 666 тис. 024 грн. В жовтні на засіданні Уряду з переліку об’єктів виключили реконструкцію та розширення площі літературно-меморіального музею Лесі Українки по вул.Соборності, 76/2 у м. Новограді-Волинському, на який було заплановано 10 млн 035 тис. 769 грн. Також в жовтні регіональна комісія вирішила 15 млн грн коштів ДФРР, які мали використати на будівництво житомирського індустріального парку, перенаправити на завершення будівництва ЦНАПу у місті Баранівка.

Як повідомляв Житомир.info, в 2019 році Житомирська область отримала з Державного фонду регіонального розвитку 256 млн 317,15 тис. грн, в 2020 році області з ДФРР передбачалося 216 млн 823 тис. 725 гривень, останні зміни щодо фінансування вносилися наприкінці листопада.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ОДА Остапченко ДФРР будівництво реконструкція індустріальний парк  
Матеріали по темі