Події

Суд у Житомирі продовжив термін тримання під вартою обвинуваченому у вбивстві 7 людей

17 January 2022, 18:10

У Богунському районному суді Житомира 17 січня продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.

Розгляд справи мали розпочати з допиту експерта, проте через відсутність повного колегіального складу суду, розгляд справи відклали на 14 лютого.

Після цього прокурор почав клопотати перед судом про продовження терміну перебування під вартою на 60 днів. Натомість адвокат обвинуваченого Андрій Шкварко клопотав про зміну запобіжного заходу на цілодобовий арешт з носінням електронного браслету, враховуючи стан здоров’я Анатолія Захаренка та неналежне лікування.


«Діагноз Анатолію Петровичу встановлений той же — гіпертонічний криз. Призначене лікування відбувається в межах можливостей Житомирської міської медичної частини, яке він отримував. Лікарські засоби замінені на аналогічні препарати. Призначене лікування Анатолій Петрович отримує частково за рахунок власних коштів, частково за рахунок Житомирська медичної частини номер № 8», — розповідає адвокат обвинуваченого Андрій Шкварко.

Обвинувачений Анатолій Захаренко у залі суду заявив про катування, неналежне медичне лікування та погрози з боку адвоката підзахисного Федюніна Ярослава Ілляша.

«Один рік та вісім місяців мене тут катують рішенням і триманням під вартою без належної медичної допомоги. Я знаю, що прокурору і стороні обвинувачення, їхнім адвокатам, потерпілим та їх представникам вигідна моя смерть. 30 грудня, перед Новим роком, пан Ілляш погрожував мені розправою, моїм вбивством, Федюнін провокував мене, і вони зараз посилаються, що я на них впливаю якимось чином і несу їм загрозу. Я жодного разу ні на кого не вплинув, хоча мені відомі місця їх проживання. Я ніколи цього не робив і не роблю, а вони мені навіть у в’язниці погрожують вбивством», — каже обвинувачений Анатолій Захаренко.

Адвокат Ярослав Ілляш заявив, що погрози були з боку Захаренка.

«Щодо подій, які Захаренко повідомляє, начебто я йому погрожував вбивством… На минулому засіданні казав, що хтось його там у в’язниці чекає… я не буду цього коментувати, тому що тут немає що коментувати. Прокурор у нього злочинець, я злочинець, Федюнін злочинець… Всі злочинці крім його самого! Я не буду це коментувати. Те, що я чув - це були якраз погрози зі сторони Захаренка в сторону Федюніна», — сказав адвокат потерпілого Ярослав Ілляш.

Для ухвалення рішення суд пішов до нарадчої кімнати. Після двогодинної перерви суд вирішив продовжити обвинуваченому термін тримання під вартою до 17 березня 2022 року включно.

Як повідомляв Житомир.info, 14 січня обвинуваченого у вбивстві 7 людей Захаренка госпіталізували із залу житомирського суду, розгляд справи знову перенесли.

Нагадаємо, 9 листопада 2020 року в Богунському районному суді Житомира відбулося перше засідання по справі про масове вбивство. 10 лютого 2021 року Вадим Федюнін, який вижив під час стрілянини на ставку в Новоселиці, на суді розповів свою версію подій. 19 травня в суді виступав обвинувачуваний Анатолій Захаренко: запевнив, що гості стріляли в нього перші, він захищався і сам викликав поліцію. 4 червня мали проходити судові дебати, але їх перенесли на наступне засідання. Родичі вбитих зазначали, що вимагають для Захаренка довічне позбавлення волі.

25 серпня 2021 року Житомирський апеляційний суд розглядав апеляційну скаргу обвинуваченого Захаренка на ухвалу Богунського районного суду м. Житомира від 2 серпня 2021 року, якою йому продовжено строк тримання під вартою до 30 вересня 2021 року включно. Обвинувачений хотів вийти під домашній арешт. 14 вересня через неявку потерпілого та одного з адвокатів Богунський районний суд відклав розгляд справи про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району.

27 вересня 2021 року в Богунському районному суді м. Житомира продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей орендарем ставка в селі Новоселиця Попільнянського району. Адвокат обвинуваченого клопотав, щоб Захаренку змінили запобіжний захід на домашній арешт через стан здоров’я, а прокурор – про продовження строку тримання під вартою.

23 листопада 2021 року в Богунському районному суді Житомира продовжили розглядати справу про вбивство сімох людей Анатолієм Захаренком. Оскільки 26 листопада спливає термін тримання під вартою Анатолія Захаренка, прокурор клопотав перед судом про продовження терміну на 60 діб. Водночас, адвокат обвинуваченого клопотав про перенесення судового засідання через недовивчення справи та закінчення робочого дня. Сам же обвинувачений говорив про «катування» та обіцяв звернутися до Європейського суду.

24 листопада у Житомирі з зали суду госпіталізували обвинуваченого у вбивстві 7 людей Захаренка та перенесли розгляд справи.

25 листопада Богунський районний суд Житомира продовжив Захаренку термін перебування під вартою до 23 січня 2022 року, хоча адвокат обвинуваченого клопотав про домашній арешт.

Як повідомляв Житомир.info, 22 травня 2020 року в селі Новоселиця Попільнянського району орендар ставу застрелив сімох киян, які приїхали порибалити. На місці стрілянини правоохоронці вилучили 5 одиниць зброї, одна рушниця належала орендарю ставка. Чоловіку оголосили про підозру, а поліція показала відео огляду місця події. 23 травня Житомирський суд арештував на два місяці 58-річного орендаря ставка Анатолія Захаренка. Згодом єдиний, хто вижив в стрілянині – Вадим Федюнін, ветеран батальйону імені Кульчицького – дав перше інтерв’ю після трагедії.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Захаренко суд вбивство Шкварко Ілляш Федюнін засідання  
Матеріали по темі