Влада

Керівники медзакладів, які будуть формально переводити медиків на неповний робочий день, отримають штраф, - МОЗ

21 January 2022, 09:35

У разі, якщо лікар чи медсестра працює неповний робочий день або тиждень, їх заробітна плата розраховуватиметься пропорційно до відпрацьованого часу. При цьому розрахунок має здійснюватися від встановленої Урядом базової заробітної плати – не менше 20 000 гривень для лікарів та не менше 13 500 гривень для медичних сестер.

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив заступника міністра охорони здоров'я Олексій Яременко – повідомила 20 січня пресслужба МОЗ.

За словами Яременка, нині забезпечення базових виплат працівникам залежить саме від керівника лікарні, який безпосередньо розпоряджається бюджетом закладу. Зловживання керівництва, такі як «суто формальне» переведення на неповний робочий день, працівники мають право оскаржити.

«Аби не виплачувати лікарям базову зарплату, яка була встановлена Урядом, керівники медзакладів іноді, суто на папері, можуть перевести працівників на 0,75 чи 0,5 ставки. При цьому медики і надалі продовжують працювати повний робочий день. Така ситуація є абсолютно неприпустимою. Кожен медичний працівник, який зіштовхнувся з подібною ситуацією, має звернутися зі скаргою до регіонального управління Держпраці», – повідомив заступник міністра Олексій Яременко.

Після отримання скарги Держпраці проводить інспекційну перевірку. Якщо встановлено, що медпрацівника формально переведено на неповний робочий день, а фактично він працює повний, на керівника медичного закладу буде накладено штраф – 65 000 гривень за кожного працівника.

МОЗ звертає увагу, що у ході перевірки Держпраці не розголошує особу заявника.

Нагадаємо, 17 січня заступниця мера Житомира Марія Місюрова запевняла, що медичні працівники отримають підвищені зарплати за січень вчасно, і буде диференційований підхід до кожного лікаря, до кожної медичної сестри, і по відпрацьованому часу, і по результативності роботи.

Як повідомляв Житомир.info, 12 січня 2022 року Кабмін затвердив постанову, відповідно до якої мінімальна зарплата лікарів державних та комунальних медзакладів повинна бути не менш ніж 20 тис. грн, медсестер – не менш ніж 13,5 тис. грн. Також з 1 січня 2022 року оклад керівника медзакладу не може перевищувати розмір середньої заробітної плати медпрацівників закладу охорони здоров’я більш як на 60%.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОЗ лікар медсестра зарплата Держпраці штраф  
Матеріали по темі