Місто

​Укравтодор оголосив новий тендер на реконструкцію північного обходу Житомира за 4 млрд грн

24 January 2022, 17:53

У 2020 році Укравтодор ініціював розірвання договору з китайською компанією, яка будувала північну об’їзну Житомира, але не вклалася в визначені терміни. Підрядник покинув роботи, але оскаржив рішення в міжнародній інстанції. На час судової тяганини, бетонна дорога лишалася недобудованою, поступово руйнувалася і осипалася.

У січні 2022 Укравтодор нарешті оголосив новий тендер на завершення реконструкції дороги.

Про це 21 січня повідомила пресслужба Укравтодору.

«У 2022 році стартує відновлення проблемної ділянки однієї з найзавантаженіших транспортних артерій країни, траси М-06 Київ ‒ Чоп. Відповідне оголошення 20 січня в системі Prozorro розмістила Служба автомобільних доріг у Житомирській області. Реконструкція охопить 22-кілометровий відрізок між населеними пунктами Іванівка та Глибочиця», - йдеться у повідомленні.

Реконструкція Північного обходу Житомира передбачає:

  • Демонтаж дорожнього одягу на правому та лівому проїздах, транспортній розв’язці, примиканнях,
  • Демонтаж залізобетонних труб, дорожніх знаків,
  • Влаштування земляного полотна (укріплення тіла насипу, бокових каналів),
  • Заміну та ремонт залізобетонних труб, штучних споруд,
  • Влаштування очисних споруд,
  • Влаштування дорожнього одягу,
  • Укріплення узбіч, влаштування водоскидів, систем водовідведення, примикань.
  • Облаштування дороги.

В Укравтодорі нагадали, що у жовтні 2020 року Укравтодор розірвав контракт на будівництво Північного обходу міста Житомир з підрядником «SINOHYDRO». Об’єкт фінансувався за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейським інвестиційним банком. Будівельні роботи мали бути виконані протягом 2 років, однак за цей період та відведений подовжений термін підрядник виконав 50 % із передбаченого контрактом. Фотозвіт з інспектування ділянки за посиланням: http://bit.ly/defects_M-06

«Щоб захистити свої майнові права, Укравтодор скористався безумовною банківською гарантією, яку надав підрядник на суму 8 460 781,87 євро. Сума перерахована банком-емітентом на рахунок Укравтодору та буде використана для фінансування будівництва обходу м. Житомир. Після завершення усіх юридичних процедур, як і було обіцяно, оголошено новий тендер на реконструкцію обходу Житомира», - зазначили дорожники.

«Значна частина робіт була виконана цим підрядником із суттєвими порушеннями технології будівництва, роботи визнані дефектними. Серед конкретних прикладів робочого браку — руйнування цементобетонного покриття на ділянці. За висновками компанії технагляду «IRD ENGINEERING S.R.L.», руйнування виникли внаслідок недотримання підрядником методології проведення будівельних робіт. Технагляд виявив також інші порушення, які стосуються влаштування асфальтобетонного покриття, зведення штучних споруд тощо. Новий проєкт реконструкції значно ускладнений необхідністю демонтажу та ліквідації порушень недобросовісного попередника. Нагадаю, що Північний обхід Житомира будувався з бетону, а тому демонтажні роботи вимагатимуть значних зусиль. Та найбільша втрата — час. Для транспортної системи України завужені частини магістралі М-06 поблизу столиці — це додаткові витрати на пальне та згаяний час», — коментує перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко.

За даними ресурсу ProZorro, новий тендер на завершення реконструкції північного обходу Житомира обійдеться в 4 млрд грн. Роботи мають бути виконані до кінця березня 2024.

Нагадаємо, у жовтні 2021 у Службі автодоріг прокоментували стан недобудованої північної об’їзної Житомира: дорога у задовільному стані, однак є проблеми на узбіччях.

Як повідомляв Житомир.info, 28 листопада 2017 року Держагентство автодоріг підписало контракт з китайською компанією Sinohydro Corporation Limited (КНР) – Mr. Xu Fei щодо реконструкції житомирської об’їзної по трасі М-06 Київ – Чоп. Контракт уклали в рамках проєкту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва (Пан’європейські коридори)».

У червні 2018 року компанія почала реконструювати північну об'їзну.

Через два роки, 14 травня 2020 голова, Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков відвідав ділянку автомобільної дороги М-06 поблизу Житомира. Під час робочого візиту він висловив своє незадоволення темпами реконструкції північної об’їзної Житомира та зазначив, що контракт передбачає накладення штрафних санкцій на китайську компанію у випадку несвоєчасного виконання робіт.

У жовтні 2020 року Укравтодор заявив про ініціювання розірвання контракту з китайською компанією Sinohydro Corporation Limited, яка будувала північну об’їзну Житомира.

На якому етапі призупинили роботи на північній об’їзній Житомира та який вигляд має недобудована транспортна розв’язка, дивіться у відео від 19 жовтня 2020.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: північний обхід північна об'їзна тендер будівництво Укравтодор  
Матеріали по темі