Місто

Влада Житомира ухвалила рішення про реагування на надзвичайні ситуації та продовжує перевіряти об’єкти укриття

25 January 2022, 15:08

Всі установи, підприємства та організації Житомира мають бути готові до надзвичайних ситуацій, адже саме керівники несуть відповідальність за працівників.

Відповідне рішення «Про попередження та реагування на надзвичайні ситуації» було прийнято 25 січня на позачерговому засіданні виконкому.

«Перша частина рішення стосується керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, які здійснюють свою діяльність на території Житомира. Їм пропонується проаналізувати готовність підпорядкованих підприємств, установ чи організацій до дій із запобігання виникнення надзвичайних ситуацій в реальних умовах, перевірити сили, формування, які у них призначені до дій до того моменту, коли приїдуть служби реагування», - сказав начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Микола Дідківський.

Вже завтра, 26 січня, у Житомирській міській раді має розпочатися навчання груп, які будуть допомагати правоохоронцям перевіряти повідомлення про замінування у лікарнях, школах та садочках. Міський голова запропонував і представникам бізнесу долучитися до таких груп.


«Хочу звернутися до приватного бізнесу, фактично ми готові надати порядок дій у разі надходження повідомлень про замінування – це стосується спортивних зал, кафе, перукарень та інших. Якщо є бажаючі, давайте нам заявки і будемо проводити навчання для того, щоб ми могли спільно відпрацьовувати такі ситуації», - каже Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Також заступник міського голови заначив: якщо дітей будуть евакуйовувати, тоді їх перевезуть до іншого приміщення, де вони будуть знаходитися допоки їх не заберуть батьки. Підвіз буде здійснюватися комунальним і приватним громадським транспортом.

«У наших комунальних автобусах пасажиромісткість – це 50-80 осіб, у великих 12 метрових автобусах – це 100-120 пасажирів. До кожного керівника закладу освіти закріплений перевізник. Відповідальний і перевізник між собою контактують, після підписання рапорту поліцейськими, що евакуація потрібна або ні, якщо потрібна евакуація, автобус протягом години має бути на в’їзді в садочок. Так, це діючі автобуси, які працюють на мережі», - додав заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Крім цього, з минулого тижня у місті почали перевіряти стан укриттів. За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, наразі не всі керівники утримують їх у належному стані.

«У п'ятницю ми перевіряли 10 укриттів, з них 6 відповідають, а 4 не відповідають. На превеликий жаль, один з керівників, на якого покладаються ці обов'язки, займає не зовсім правильну позицію стосовно готовності найпростішого укриття, тобто він не бачить у цьому якоїсь необхідності. Що з ним не так (з укриттям): наприклад, один з найпоширеніших - ми не можемо дозволити туди спускатися, бо воно підтоплене, або підтікають фекалії, або інші нюанси з комунальними мережами, або його забудовано комірками», - говорить Микола Дідківський.

Також Микола Дідківський зазначив: головне завдання – це навчити населення діяти, адже підготовлена людина – врятована людина.

Нагадаємо, вранці 25 січня 2022 року в Житомирі правоохоронці перевіряли телефонне повідомлення про замінування загальноосвітньої школи №22, що розташована в мікрорайоні Польова.Небезпечних предметів не виявили, а ймовірного автора фальшивого повідомлення вже встановили.

Як повідомляв Житомир.info, 24 січня 2022 року після чергового «замінування» шкіл і дитячих садочків Житомирський міський голова Сергій Сухомлин повідомив про намір створити групи з батьків та працівників навчальних закладів для перевірки повідомлень про замінування.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: замінування надзвичайна ситуація виконком укриття  
Матеріали по темі