Суспільство

​Сучасні освітні технології та STEAM в школах Житомира: як підтримувати та розвивати інноваційні методи освіти

3 February 2022, 10:08

В 2015-му році Організація Об’єднаних Націй визначила 17 Цілей Сталого Розвитку, спрямованих на покращення умов життя людей в усьому світі. Серед інших важливих напрямів розвитку своє вагоме місце займає Ціль №4 - Якісна освіта.

В Україні процес трансформації освіти зараз триває. У 2017 році вийшов новий закон «Про освіту» та Концепція Нової Української школи, почалось оновлення матеріально-технічної бази українських шкіл та підготовка педагогів відповідно до нової програми.

В освітніх установах України в цілому та Житомира зокрема працює багато талановитих і відданих своїй справі вчителів та викладачів. Співробітники науково-методичного центру департаменту освіти м. Житомира сприяють професійному розвитку вчителів та методичному забезпеченню навчального процесу. Освітяни застосовують в своїй роботі як свої новітні методичні розробки, так і сучасні засоби навчання. Хочеться відмітити:

  • шкільні та міжшкільні гуртки робототехніки, організовані активними вчителями за допомогою благодійних коштів бізнесу та окремих фізичних осіб;
  • курси програмування для вчителів шкіл, що організовані компетентним вчителем за сприянням науково-методичного центру департаменту освіти м. Житомира. Також, цим вчителем видано методичний посібник, який застосовують на своїх уроках вчителі Житомира та області;
  • звання “Вчителя Року” з інформатики останнього разу також було отримано завзятим та цікавим житомирським педагогом;
  • всі з цікавістю спостерігають за діяльністю житомирського вчителя, що допомагає своїм учням комбінувати освітні технології з творчою діяльністю та готує учасників міжнародних конкурсів з Інформаційних Технологій;
  • Житомирський викладач є одним з провідних спеціалістів в Україні і успішно готує призерів міжнародних змагань з олімпіадного програмування;
  • в багатьох школах віддані освіті й дітям вчителі та методисти розробляють і успішно застосовують авторські методики викладання природничих дисциплін, ефективно використовуючи сучасні Інформаційні технології. Зверніть увагу на вчителів Вашої школи, може, це саме вони...

В міжнародній ІТ компанії Sana Commerce Ukraine ми поставили собі запитання: «Що означає для нас реформа освіти і як ми можемо посприяти покращенню навчального процесу в Житомирі?». Для нас реформа – це однозначно необхідне та закономірне явище, адже успішна діяльність компанії на міжнародних ринках у значній мірі залежить від технологічних та бізнес-інновацій, які в свою чергу потребують освічених, творчих та підприємливих колег. Тому розвиток освіти є одним з пріоритетних напрямків діяльності компанії.

Керівники центрального офісу Sana Commerce (Роттердам, Нідерланди) також підтримують та розуміють важливість розвитку освіти і в 4 кварталі 2021 року запустили міжнародну благодійну кампанію по збору коштів для підтримки шкільної освіти. Загальними зусиллями співробітники всіх офісів компанії (Роттердам, Нью-Йорк, Дубай, Медельїн, Коломбо, Житомир) зібрали 22.756 тисяч євро. Ці кошти будуть рівномірно розподілені між 3-ма проєктами, які подали офіси в Медельїні (Колумбія), Коломбо (Шрі-Ланка) та Житомирі (Україна).

Наш проєкт має на меті надати креативним педагогам можливість впроваджувати освітні STEAM технології у загальноосвітніх школах м. Житомира та розділений на три етапи:

1. подача заявок на фінансування від вчителів середніх навчальних закладів Житомира (на засоби для STEAM-навчання)

2. Подача проєктів, що пов’язані з тематикою EdTech на хакатон

3. Хакатон за участю команд шкіл, чиї проєкти відбере за оголошеними критеріями компетентне журі.

Перших два етапи проєкту вже розпочались! Проводиться активна комунікація представників компанії та вчителів з різних середніх навчальних закладів Житомира, які виявили бажання взяти участь в проєкті.

Загалом науково-методичний центр департаменту освіти м. Житомира сприяє розвитку STEAM у школах та акцентує увагу на впровадженні інноваційних технологій на уроках інформатики, фізики, хімії, білогії. Тому такі засоби, як наприклад, квадрокоптери і 3D принтери не є новинкою для наших вчителів, ми ж хочемо допомогти з придбанням деяких більш складних комбінацій STEAM-засобів, які потребують спеціально програмного забезпечення тощо.

На хакатоні, який пройде навесні 2022 року в новому офісі Sana Commerce Ukraine, буде визначено 3 проєкти-переможці, і представники навчальних закладів отримають фінансування (від 50 тисяч гривень) на засоби для STEAM-навчання, які вони подавали в анкетах.

Сподіваємось, що в нашій області буде з’являтись все більше подібних ініціатив від локальних підприємств та компаній, і в недалекому майбутньому наші вчителі будуть мати всі сучасні інструменти та можливості для впровадження своїх найкращих педагогічних практик.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: STEAM освіта навчання IT Sana Commerce Ukraine  
Матеріали по темі