Політика

Нардеп від Житомирської області просить генпрокурора особисто проконтролювати справу щодо депутата облради

7 February 2022, 16:14

Народний депутат від Житомирської області Тетяна Грищенко (фракція партії «Слуга народу», обрана від Малинського округу №66) звернулася до генерального прокурора Ірини Венедіктової щодо необхідності активізації ходу досудового розслідування за фактом здійснення погроз депутатом Житомирської обласної ради Євгенієм Жабокрицьким відносно посадових осіб Державної екологічної інспекції Поліського округу та відкриття стосовно нього нового кримінального провадження.

Відповідний депутатський запит був оголошений на сесії Верховної ради 28 січня 2022 року і направлений в Офіс генерального прокурора.

У запиті Тетяна Грищенко згадує події, які відбулися в травні 2020 року.

Нагадаємо, тоді нардепи від партії «Слуга народу» заявляли, що депутат Житомирської обласної ради Євгеній Жабокрицький перешкоджав законній діяльності працівників Державної екологічної інспекції: у Попільнянському районі інспектори екоінспекції проводили позапланову перевірку діяльності місцевого кар’єру, а Жабокрицький перешкоджав здійсненню перевірки, погрожуючи посадовим особам ДЕІ. Водночас Євгеній Жабокрицький звинувачення відкидав, пояснюючи, що йшлося про шантаж підприємців, які мали намір відновити роботу гранкар’єру, а він лише став на їх захист. Зазначимо, що згадане підприємство – ПрАТ «Попільнянський спецкар’єр».

Тетяна Грищенко стверджує, що депутат облради Євгеній Жабокрицький використав свої зв’язки з вже колишнім начальником ГУНП в Житомирській області Юрієм Олійником, щоб кримінальне провадження закрити. Але після втручання прокуратури 24 грудня 2021 року постанову про закриття провадження було скасовано.

«У зв’язку з суспільним резонансом кримінального провадження від 18.06.2020 взяти його подальше розслідування на особистий контроль. Надати відповідні доручення щодо активізації досудового розслідування вказаного кримінального провадження. Розглянути наведені у моєму депутатському запиті факти в частині впливу депутата Житомирської обласної ради Жабокрицького Євгенія Вікторовича на слідство шляхом використання свого службового становища та зв’язків з керівництвом ГУНП в Житомирській області. Відкрити за вказаним фактом кримінальне провадження», - просить нардеп генпрокурора.Відповідь на депутатський запит Ірина Венедіктова має надати в 15-денний термін.

Нагадаємо, підприємець з смт Попільня Євгеній Жабокрицький вперше став депутатом Житомирської обласної ради в 2015 році – був обраний від Об’єднання «Самопоміч». А в 2020 році Жабокрицький був обраний до обласної ради від партії «Слуга народу».

Євгеній Жабокрицький на сесії облради 29 липня 2021 року

Як повідомляв Житомир.info, Юрій Олійник 16 листопада 2021 року був звільнений з посади начальника ГУНП в Житомирській області, а з 31 грудня взагалі звільнився з поліції.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Грищенко нардеп запит генпрокурор Жабокрицький депутат ГУНП  
Матеріали по темі