Влада

​МОЗ затвердило рекомендоване закладам освіти зимове меню для дітей до 7 років

11 February 2022, 10:27

Міністерство охорони здоров’я затвердило рекомендоване сезонне меню для дітей віком від 1 до 6 (7) років для харчування у закладах освіти.

Про це 10 лютого повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

«Міністерство охорони здоров’я України затвердило Примірне чотиритижневе сезонне меню на зимовий період. Його рекомендовано використовувати для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6 (7) років у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах. Відповідний наказ, а також технологічна документація (технологічні картки) на страви та вироби, що увійшли до затвердженого меню, оприлюднені на сайті міністерства», - йдеться у повідомленні.

Техкартки містять перелік страв, всі необхідні параметри і розрахунки (маса брутто/нетто, енергетична цінність продуктів/страв тощо), вимоги до продуктів. Також у них запропоновані процеси приготування та температурні режими.

Меню можна використовувати у повному обсязі або частково, опрацювавши його з огляду на смакові уподобання дітей та технологічні можливості кожного з закладів. У МОЗ наголосили, що, в разі внесення змін, меню потрібно погодити в територіальному підрозділі Держпродспоживслужби відповідно до вимог Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.

Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори року, проте з використанням сезонних продуктів.
Скриншот примірного меню на перший тиждень

Ознайомитися з примірним чотиритижневим меню можна в додатку до оприлюдненого наказу МОЗ від 3 лютого 2022 №215 «Про затвердження рекомендованого Примірного чотиритижневого сезонного меню рекомендованого для організації триразового харчування дітей віком від 1 до 6(7) років в закладах освіти та інших..».

У МОЗ зазначили, що над розробкою меню працювала робоча група, до складу якої увійшли, зокрема, представники департаменту освіти Житомирської міської ради, завідувачки та медичні сестри закладів дошкільної освіти міста Житомира.

«Над документами працювала робоча група, до складу якої увійшли представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, Держпродспоживслужби, державної установи «Інститут громадського здоров'я ім. О. М. Марзєєва НАМНУ», ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти», Національного університету харчових технологій, управлінь та департаментів освіти Вінницької, Кам’янської, Броварської, Новоград-Волинської, Житомирської, Чернівецької, Хустської міських рад, Голосіївської районної у м. Києві, Покровської районної ради в м. Кривий Ріг, завідувачки та медичні сестри закладів дошкільної освіти міст Вінниця, Бровари, Житомир, Запоріжжя, Суми, Ковель, Мирноград та селища Бородянка», - зазначили в МОЗ.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 на нове меню перейшли усі житомирські садочки. Однак воно сподобалося не всім, деякі батьки почали обурюються, що діти не хочуть їсти запропоновані страви.

Крем-супи та вітамінні салати, а в буфеті – морква та випічка з сухофруктами: як з початку 2022 змінилося харчування в житомирських школах, дивіться у відеосюжеті від 27 січня.

Як повідомляв Житомир.info, з січня 2022 року для батьків зросла вартість харчування у садочках та школах Житомира. Підвищення обґрунтоване запровадженням нового меню.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: меню харчування дитсадок МОЗ  
Матеріали по темі