Суспільство

«Житомиргаз»: головна причина викликів аварійної служби – витоки газу на внутрішніх мережах

11 February 2022, 11:23

З початку 2022 року фахівці аварійно-диспетчерської служби АТ «Житомигаз» опрацювали близько 2 тис. викликів, з них – 429 виїздів по м. Житомир.

Серед найбільш поширених причини викликів служби екстреного реагування "104" - запах газу у під’їздах багатоквартирних та приватних помешкань, біля газових приладів у будинках та квартирах. Відтак 90% викликів від населення пов’язані з аварійним станом внутрішньобудинкових мереж.

«У середньому за добу ми приймаємо близько 60 викликів. В основному, це аварійні ситуації на внутрішніх мережах в багатоквартирних і приватних будинках. З кожним роком ситуації погіршується через відсутність контролю за станом газових мереж, що призводить до збільшення кількості витоків. Щоб подбати про свою безпеку, необхідно систематично проводити технічний огляд внутрішніх мереж», - наголошує начальник центрально-диспетчерського управління В’ячеслав Тарасов.

Саме відсутність періодичноготехнічного обслуговування та зношеність обладнання стало причиною збільшення викликів впродовж 2021 року: бригади аварійно-диспетчерської служби виконали майже 19 тис. виїздів, усунувши понад 26 тис. витоків.

У компанії вкотре нагадують споживачам газу про дотримання правил безпечного використання газу у побуті та застерігають від самовільних втручань до газорозподільних. Якщо ви відчули запах газу, знизився тиск газу, блакитне паливо раптово зникло або сталася будь-яка інша аварія на мережах – телефонуйте 104.

Аварійно-диспетчерська служба АТ «Житомиргаз» використовує спеціальний програмним комплексом РГК АДС, який дозволяє диспетчерам оперативно спрямовувати на виклики найближчу бригаду. Спеціалісти служби "104" щороку проходять навчання та підвищення кваліфікації, щоб в критичних ситуаціях локалізувати аварію якнайшвидше, мінімізувавши можливі наслідки.

Зауважимо, що у січні «Житомигаз» ініціював позапланові обстеження загальнобудинкових газових мереж у батоповерхівках міста Житомир. Мета даного комплексу заходів - визначити технічній стан газопроводів та проінформувати про це балансоутримувачів й обслуговуючі організації, а головне - запобігти аварійним ситуаціям.

Пресслужба АТ «Житомиргаз»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: газ Житомиргаз витік газу  
Матеріали по темі