Місто

Як у Житомирі планують ремонтувати вулицю Київську та чи зупинятимуть громадський транспорт

17 February 2022, 14:00

У Житомирі розпочався ремонт дороги по вулиці Київській.

Відучора, 16 лютого, на ділянці від Хлібної до Небесної сотні перекрили одну смугу в напрямку центру міста. А зранку 17 лютого підрядна фірма продовжила зрізати асфальт.

«Зараз відфрезерована ліва смуга зі сторони, якщо рухаємося у напрямку від вулиці Небесної сотні у бік автовокзалу. На цій ділянці перевлаштовується борт, він не замінюється, замінюються лише биті та нерівні борти. Зараз виставляються люки, колодязі, буде здійснена заміна плит з одного боку смуги»,– говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.


Наразі для громадського та приватного транспорту зі сторони, де проводяться роботи, залишили одну смугу, а з паралельної – дві смуги. Зранку рух був ускладнений через припарковані машини та аварійну службу.

«З патрульною поліцією перед початком обговорювали, погоджувалася схема будівельних робіт, тому не може бути припаркованих автомобілів, які будуть спричиняти затори. Якщо ми бачимо роботу аварійних служб, це означає: щось трапилося, це ненадовго, ліквідують аварію і заберуть машину з правої смуги», – каже Олександр Шевчук.

Коли завершать роботу з мережами та укладуть вирівнюючий шар асфальту, перейдуть на протилежну сторону.

«Наступна – це протилежна сторона, так само з правої. Для чого так робимо: щоб рух громадського транспорту не зупинився, тролейбуси могли рухатися, у цьому випадку контактна мережа дозволяє рух тролейбуса на цій ділянці. І ось так будемо рухатися по чергах», – пояснює заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Після укладання вирівнюючого шару на ділянці від Хлібної до Небесної сотні, перейдуть на наступну ділянку, де будуть виконані такі ж роботи. І лише після цього покладуть фінішний шар асфальту, під час цього процесу можуть зупинити громадський транспорт.

«Перше – це всі будівельні роботи: заміна люків, кришок, плит, бортів, і вирівнюючий шар асфальтобетону, так само з іншої сторони. Коли всі підготовчі роботи будуть завершені, то вже фінішним шаром асфальту буде закатано, як мінімум, два квартали одразу. Це будуть вихідні дні або нічний час, для цього потрібна зупинка громадського транспорту. У нас є практика такої роботи на вулиці Велика Бердичівська, ми робили такі зупинки на вихідні дні, що дало можливість не робити колапс у місті. Наразі у нас зліва та справа є вулиці доволі широкі – це Грушевського і Гоголівська», – розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.

Також під час капітального ремонту вулиці Київської мають укласти нову плитку на тротуарах.

«Паралельно буде і дорога, і тротуар. Але ми будемо намагатися робити так: погоджувати з підрядною організацією, щоб один тротуар з однієї сторони зліва або справа по вулиці Київській все-таки був, оскільки ми знаємо, якщо ми знімемо асфальт і піде дощ, не можна буде пройти, буде ускладнений рух для пішоходів. Тому будемо йти так, щоб одна зі сторін по вулиці Київській була прохідною», – сказав Олександр Шевчук.

Щодо термінів, то конкретних дат заступник міської голови не називає. Говорить, що є чимало факторів, які впливають на хід робіт. Проте припускає, що на одну смугу може піти близько двох тижнів, а вирівнюючий шар асфальту від вул. Хлібної до вул. Небесної сотні буде покладений у березні.

«Попередньо ми говоримо про тиждень-півтора-два, якщо дадуть погодні умови. Але я все-таки не згадував: оскільки роботи з мережами, і мереж доволі багато, будуть замінені практично всі люки, колодці, зливостоки відремонтовані, перевлаштування борта. Якщо говорити про весь об'єм це приблизно 45 тис. кв. м асфальтобетону і перевлаштовано близько 33 тис. кв. м плитки. Верхній шар асфальту можна класти при плюс 10», – говорить Олександр Шевчук.

Зазначимо, роботи з капітального ремонту вулиці Київської (від вул. Небесної Сотні до Київського мосту) мають завершитися до кінця 2022 року.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА оголосив тендер на капітальний ремонт вулиці Київської (від вул.Небесної Сотні до Київського мосту) з очікуваною вартістю 134 млн 814,5 тис. грн. Роботи мають завершитися до кінця 2022 року.

За тендерною документацією, роботи з ремонту вулиці Київської мають бути виконані до 1 грудня 2022 року. Роботи підрядник має виконати в три черги: 1 черга - від вулиці Небесної Сотні до вулиці Хлібної; 2 черга - від вулиці Хлібної до вулиці Східної; 3 черга – від вулиці Східної до шляхопроводу по Київському шосе. Джерела фінансування: 26,96 млн грн з місцевого бюджету та 107,85 млн грн з державного бюджету.

У жовтні 2021 через скаргу до АМКУ департамент ОДА призупинив тендер на капремонт Київської.

1 грудня 2021 договір уклали з ПП «Автомагістраль» на 134 млн 807 тис. 138,5 грн.

Як повідомляв Житомир.info, 29 вересня 2021 голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко своїм розпорядженням затвердив проєктну документацію на капітальний ремонт вул. Київської в Житомирі вартістю 140 млн грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Київська ремонт дорога Шевчук  
Матеріали по темі