Місто

Це найменше, що я зараз можу зробити: житомиряни активно зносять речі та харчі для тероборони та біженців

25 February 2022, 15:08

25 лютого 11 година. Ми знаходимося біля колишньої Богунської районної ради, на вул. Перемоги, 55. Тут відсьогодні організовано збір необхідної допомоги, яка буде передана тероброні та, у разі необхідності, для біженців. Завідувач господарства Житомирської міської ради розповідає: житомиряни з самого ранку зносять подушки, матраци та постіль.

«З 8 години ранку відкрився пункт збору речей: матраци, подушки, одіяло, постільну білизну для тероборони та біженців, якщо вони будуть. Ще була така інформація, що можна приносити тушкованку, продукти харчування. Сьогодні десь приблизно 10 людей (прийшли). Я думаю, що ще люди будуть, з 8 години (йдуть). Інформація тільки вчора ввечері з’явилася, люди йдуть, питають чи можна ще довозити. Тут черговий цілодобово, чергові всі проінструктовані, речі прийматимуть у будь-який час», — розповідає завідувач господарства Житомирської міської ради Костянтин Клоченок.


Житомиряни зносять речі, бо вважають, що навіть такими вчинками можна допомогти нашим військовим.

«Ми такого не очікували, це найменше, що я зараз можу зробити, все чисте, випране, постіль, подушки, дві ковдри, що змогла, те принесла, будемо допомагати чим зможемо. Хай перемагає наша Україна. Тримайтеся, наші діти. Солдати, ми за вас молимося день і ніч. Дякуємо вам, низький уклін. Тримайтеся, діти. Дякуємо вам за те, що Україну не здаєте», — каже Світлана.

«Принесли сьогодні один спальний мішок, кілька пледів. Бо сидіти вдома не варіант, треба хоча б якось допомагати. Не йдеш на війну, на фронт, допомагай так. Після цього йдемо здавати кров в Центр крові. Не можна сидіти, не сидіть. Маленькі дії потрібні, підтримуйте та вірте в наші Збройні сили, вірте в нас, все буде добре, все буде Україна», — говорить Артем.

Допоки ми збирали для вас інформацію, в колишній Богунській районній раді, житомиряни активно приносили речі.

Зараз ми знаходимося біля школи №28. Відучора, 24 лютого, сюди батьки школярів та небайдужі житомиряни приносять усе необхідне: продукти харчування, постіль, матраци. Адміністрація школи дякує кожному за допомогу.

«Можемо самі побачити, скільки печива, ковбасні вироби, різноманітні соління, компоти. Воно все пригодиться, їдальня працює, ми можемо забезпечити гарячим харчуванням. Ми вже навіть так усе посортували, раптом потрібно буде відправити допомогу, ми все це зробимо. Потрібно нести продукти, які не псуються. Знаєте, наш народ не перемогти і не побороти. Тому що настільки згуртовані, люди перші почали приносити. Хто що міг приносив, і бабусі, і молоді люди, і наші колишні випускники приносили все, що могли, купували нове. Тут є ковдри, постільна білизна, подушки, теплі речі, каремати, рушники звичайні – все, що може пригодится в такій ситуації. Ми від допомоги не відмовляємося. Нам відступати нікуди. За нами Україна, і вони обіцяють, що будуть стояти до останнього, а ми просимо, щоб вони поверталися живими», — каже вчитель з історії Олена.

Оперативну інформацію від силових структур України станом на 25 лютого 2022 читайте тут

Нагадаємо, у Житомирі містяни почали активно здавати кров, щоб підтримати українських військових. Зокрема, 25 лютого біля Обласного центру крові вишикувалася черга потенційних донорів.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира. О 6:50 президент Володимир Зеленський оприлюднив звернення щодо введення воєнного стану, закликавши українців по можливості залишатися вдома і не панікувати. Через годину після брифінгу Верховна рада проголосувала за проєкт закону про затвердження указу президента «Про введення воєнного стану в Україні».

Ввечері 24 лютого президент підписав указ про створення на базі ОДА військових адміністрацій, а згодом своїм указом оголосив загальну мобілізацію по всій країні.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: допомога тероборона війна  
Матеріали по темі