Місто

Мер Житомира про «долю» пам’ятника Пушкіну: Будемо вирішувати це питання тільки через міський референдум

11 April 2022, 15:13

Демонтувати чи залишити пам’ятник Пушкіну в Житомирі – це питання необхідно вирішувати тільки через міський референдум.

Про це 11 квітня повідомила пресслужба Житомирської міської ради, цитуючи мера Сергія Сухомлина.

«росія — не просто агресор. росія — ворог і безжальний вбивця. Саме тому у цій війні потрібно бути далекогляднішим, ніж будь-коли! Пів міста воює, хтось виїхав, ще багато — повертають до життя фабрики і заводи. Питаннями пам’яток міста та їхньою долею повинні займатися всі: хто тут живе, працює, навчається», – наголосив Сухомлин.

Мер зазначає, що питання стосовно долі пам’ятників діячам, імена яких пов’язані з росією, досить складне, адже, скажімо, і Сергій Корольов змушений був працювати на москву.

«Підіймають питання доцільності пам’ятника Пушкіну. Багато міст пішли шляхом демонтажу. Але! Ми будемо вирішувати це питання тільки через міський референдум! А що тоді з Корольовим, який хоч і під примусом, але працював на Москву. А що з періодичною системою хімічних елементів, автором якої є російський хімік Менделєєв. Зараз війна — справ вистачає! Займаємося економікою, безпекою, дорогами, функціонуванням лікарень, гумдопомогою. Питання Пушкіна — точно почекає», – наголосив мер.

Зазначимо, що на початку квітня у кількох містах України демонтували пам’ятники російському письменнику Олександру Пушкіну. Так, скажімо, 9 квітня «Радіо Свобода» інформувало, що пам’ятник Пушкіну прибрали у Тернополі. Раніше повідомлялося про демонтаж погруддя Пушкіна в місті Мукачеве на Закарпатті.

На цій хвилі житомиряни у соцмереж також почали активно обговорювати подальшу «долю» місцевого пам’ятника російському письменнику.

Як відомо, у Житомирі погруддя Пушкіна знаходиться на розі вулиці Великої Бердичівської та Старого бульвару. За даними Вікіпедії, пам'ятник О. С. Пушкіну в Житомирі – бронзове погруддя на постаменті – перший історичний пам'ятник і третій в російській імперії (після москви та Одеси), споруджений у місті на пожертви городян. Його відкриття відбулося 26 травня (за новим стилем 6 червня) 1899 року з нагоди 100-річчя від дня народження. Пам’ятник є пам’яткою монументального мистецтва національного значення – охоронний номер 1378(060001-н).

Як повідомляв Житомир.info, 21 лютого 2014 року близько першої години ночі у Житомирі повалили гранітний пам'ятник Леніну на площі Соборній. Ввечері 25 лютого 2014 року активісти «Правого сектору» звалили з постаменту погруддя Карла Маркса, яке розташовувалось на розі вулиць Велика Бердичівська – Театральна. 4 липня 2016 року у центрі міста демонтували пам’ятний знак на честь нагородження Житомира Орденом Червоного Прапора по вулиці Перемоги.

Де і як зберігаються декомунізовані пам’ятники Житомира, дивіться у фоторепортажі від 14 липня 2020 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пам’ятник Пушкін пам’ятник Пушкіну війна демонтаж  
Матеріали по темі