Місто

Завершення навчального року у Житомирі: аналог ЗНО, річне оцінювання та майбутнє навчання учнів ліцею №25

13 April 2022, 12:43

У Житомирській міській територіальній громаді навчальний рік завершиться 27 травня.

Завершення навчання буде відрізнятися від попередніх років, зокрема це стосується річного оцінювання, отримання документів про освіту та іспитів для вступу у ВНЗ.

«У цьому році отримати річне оцінювання можна виключно за підсумками першого семестру. За наявності оцінок за другий семестр, можна отримати річну оцінку. Учні, які є внутрішньо переміщеними особами, їх у нас близько 70 дітей, вони знайшли навчання у школах Житомира. Вони отримають річну оцінку, якщо не змогли надати документ, виключно на підставі поточних оцінок, які отримують у Житомирі», – говорить головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.


Документи про освіту батьки та учні зможуть отримати у навчальному закладі або надіслати онлайн заяву та отримати їх дистанційно. Вперше документи про початкову освіту отримають випускники четвертих класів.

«Пам'ятаємо, що «Нова українська школа» прийшла до нас 1 вересня 2018 року, тобто випускники 4 класів вперше отримають свій перший документ про освіту. Це буде свідоцтво про початкову освіту. Його можна отримати в закладі, за заявою батьків, заяву можна подати в будь-який прийнятний спосіб», – каже Ольга Єрмакова.

Класичне ЗНО цьогоріч скасовано, для вступу до вузу випускникам потрібно складати національний мультипредметний тест. У департаменті освіти Житомирської міської ради розповідають, що іспит будуть складати в онлайн-форматі в спеціальних пунктах, які створять у Житомирі та в інших містах України, а також в Європейських країнах.

«Випускники 11 класів вже зареєстровані. Мультипредметний тест буде собою представляти: онлайн-тестування, 60 завдань, 90 хвилин. З них 20 запитань з державної мови, 20 запитань з математики, і 20 запитань з історії України. Результат претендент отримує під час тестування, після завершення 90 хвилин. Кожному учню потрібно визначитися, чи потрібно проходити мультипредметний тест, чи не потрібно проходити, друге – де він буде проходити. Кожен випускник і його батьки ознайомляться з правилами вступу в певний конкретний навчальний заклад, і там має бути визначено, чи взагалі потрібен мультипредметний тест, або потрібен лише мотиваційний лист. На творчі спеціальності потрібен лише творчий конкурс», – розповідає головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.

Проте заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти КЗ «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Микола Сюравчик зазначає, що формат проведення мультипредметного тесту остаточно не визначений, є варіант, що він буде проходити все-таки у письмовому вигляді. Також він додає, що, на його думку, саме письмовий варіант є доцільнішим.

«Регламенту ще немає, але з огляду на останні інтерв'ю, які давали працівники Міністерства освіти і науки України та члени комітету Верховної ради з питань освіти, схиляються до того, що це буде письмова робота. Тому що одночасне включення декількох тисяч абітурієнтів – це вже викликає певне навантаження. Міністерство провело пробне тестування в грудні для магістрату, воно дійсно проходило в онлайн-режимі, але була незначна кількість учасників. Тому з огляду на технічні можливості, адже пункти тестування будуть обиратися, де є можливість забезпечити учасників на випадок повітряної тривоги. Все-таки письмове тестування доцільніше, з огляду на перелічені вище проблеми, які виникають при онлайн-тестування», – пояснив заступник директора обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Микола Сюравчик.

Також у департаменті освіти Житомирської міської ради розповіли про долю учнів ліцею № 25, який постраждав від авіаудару.

«Докладають всі зусилля, аби підібрати приміщення, розташувати дітей. У ліцей № 25 на рівні з усіма іншими закладами ми оголошуємо набір дітей до 1 класу. Тобто, ці роботи будуть проведені до 1 вересня, і всі учні ліцею № 25, кожен у своєму класі, включно з першим класом, у приміщенні, про яке потім ми вам розповімо, розпочнуть навчання. Ліцей № 25 залишається ліцеєм № 25», – зазначила головний спеціаліст департаменту освіти Житомирської міської ради Ольга Єрмакова.

Про особливості цьогорічного запису до перших класів читайте тут.

Уроки в умовах війни: як організували навчальний процес в одній зі шкіл Житомира – дивіться у відеосюжеті від 8 квітня.

Нагадаємо, з 23 березня у Житомирі почали відновлювати дистанційне навчання у школах, на сайті департаменту освіти створили відповідний розділ.

Як повідомляв Житомир.info, Верховна рада України прийняла Закон № 7132 про скасування складання державної підсумкової атестації, ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування у 2022-му році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання дистанційне навчання абітурієнт вступ ліцей ліцей №25 ЗНО іспит Сюравчик  
Матеріали по темі