Влада

Житомирська область отримає майже 260 тис. грн на виплати власникам житла, які безоплатно розміщували переселенців

21 April 2022, 10:50

Уряд виділив із резервного фонду державного бюджету обласним військовим адміністраціям понад 2,7 млн грн на підтримку власників житла, що безоплатно надали прихисток вимушеним переселенцям: йдеться про часткову компенсацію на комунальні послуги за березень.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов – повідомила 20 квітня пресслужба Мінрегіону.

«Ті люди, які на період воєнного стану прихистили у своїх домівках переселенців, отримають компенсацію, яка передбачена соціальною програмою «Прихисток». Таке рішення – це дієва підтримка тих, хто безоплатно надав допомогу українцям, які через війну були змушені покинути свої домівки», – зауважив міністр.

Зазначається, що компенсація надаватиметься виключно у безготівковій формі.

Наразі реєстрація ВПО триває і очікується, що компенсацію витрат на комунальні послуги за квітень отримають значно більше домогосподарств.

Метою урядової соціальної програми «Прихисток» є забезпечення житлом вимушеним переселенцям, які перемістилися у період воєнного стану в безпечніші місця, та допомогти тим українцям, які безоплатно їх прихистили.

В оприлюдненій постанові 2 млн 742 тис. 960 грн з резервного фонду для компенсації витрат за березень 2022 р. власників жилих приміщень приватного житлового фонду, які безоплатно розміщували в цих приміщеннях внутрішньо переміщених осіб, розподілені між 21 облдержадміністраціями. Найбільше отримають: Черкаська ОДА – 344 тис. 850 грн, Кіровоградська ОДА – 313 тис. 770 грн, Хмельницька ОДА – 297 тис. 210 грн.

На Житомирську область виділили 258 тис. 750 грн.

Скріншот з додатка до постанови КМУ

Нагадаємо, 11 березня Уряд ухвалив постанову щодо відшкодування комунальних витрат бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців. 20 березня пресслужба Міністерства розвитку громад та територій інформувала про те, що власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги.

Як повідомляв Житомир.info, Уряд з 21 березня 2022 року почав реалізацію анонсованої президентом масштабної програми допомоги українцям, які вимушено покинули свої домівки через бойові дії. Цього ж дня з’явилася інформація, що на базі Житомирської обласної військової адміністрації розпочинає діяти кол-центр з питань тимчасово евакуйованих осіб.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: війна біженці Мінрегіон переселенці КМУ комунальні послуги компенсація 
Матеріали по темі