Влада

​Громадам, які безкоштовно приймають переселенців, Уряд відшкодує комунальні витрати

12 March 2022, 13:50

Уряд відшкодує комунальні витрати бюджетам громад, які безкоштовно прийматимуть переселенців.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Відповідну Постанову ми прийняли вчора, 11 березня 2022 року. Розповім вам детальніше щодо процедури отримання компенсації.

Хто має право отримати компенсацію?

Компенсацію комунальних витрат можуть отримати громади, які дали безкоштовний прихисток переселенцям у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (у школах, садочках та ін.).

Про які саме комунальні витрати йде мова?

Мова йде про всі витрати пов'язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.

Як отримати компенсацію?

Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг. Важливо, не пізніше третього робочого дня після звітного місяця. Військові адміністрації надсилатимуть Мінрегіону відповідні дані по громадам, а Мінрегіон буде готувати акт уряду про виділення коштів.

Коли програма стартуватиме?

Відшкодовуватися будуть витрати на комунальні послуги, що надані з 1 березня 2022 року. Тобто на початку квітня громади матимуть змогу подавати свої заявки на відшкодування. Дякую всім громадам, що гостинно приймають переселенців, які були вимушені покинути свої домівки через активні бойові дії! Ви піклуєтеся про переселенців, а ми спробуємо віддячити вам, відшкодувавши принаймні комунальні витрати! Слава Україні», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, мер Житомира Сергій Сухомлин зазначив, що під час війни житомиряни можуть не платити за комунальні послуги, головне забезпечити себе продуктами харчування та ліками.

Як повідомляв Житомир.info, вранці 24 лютого 2022 Путін почав війну з Україною: близько 5:00 розпочалися ракетні обстріли військових об'єктів по всій Україні та уздовж кордону – від Луганська до Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ комунальні послуги бюджет переселенці війна ЖКГ Мінрегіон 
Матеріали по темі