Влада

Вечірнє звернення мера Житомира: важливість вишиванки, укріплення на білоруському кордоні та проблеми з виплатою зарплати

19 May 2022, 20:27

У вишиванку зашита ДНК українського народу, на кордоні з білоруссю будують укріплення, а проблему із затримкою зарплат працівникам комунальних підприємств міської ради вирішать до понеділка.

Про це у вечірньому зверненні 19 травня сказав мер Житомира Сергій Сухомлин.

«Хочу всіх привітати з Днем вишиванки. Це величезне свято, бо в цій вишиванці зашита ДНК українського народу, сильного, мужнього, хороброго, який зараз нищить ворога на українській землі. Сьогодні цілий день ви об’їжджали позиції наших батальйонів територіальної оборони, які знаходяться на кордоні з білоруссю. Такого задоволення від спілкування з нашими хлопцями я вже давно не отримував, бо вони всі так сильно заряджені. Вони неймовірні. Коли добровільно записується (в тероборону) і йде захищати свою країну суддя, професор чи кандидат наук, історики, вихователі шкіл – це неймовірно. Вони вже досить непогано окопалися на кордоні, і ми розуміємо, що з другої спроби у ворога не буде можливості зайти так, як вони зайшли 24 лютого. Але ми ще починаємо будувати бетонні укріплення, тут будуть працювати і наші комунальні підприємства. Ми збирали мерів міст Житомирської області: розділимо між містами ділянки (кордону) і дійсно побудуємо нормальну лінію оборони, щоб захисники були захищені бетоном і всім іншим, і щоб спроб зайти білоруська армія разом з російською не мали», - сказав Сергій Сухомлин, зазначивши, що хлопцям відвезли трохи смаколиків, а вони передавали привіт.

Мер Житомира розповів про проблеми з виплатою зарплати бюджетникам, працівникам комунальних підприємств та військовим.

«Комунальні підприємства Житомира досі не отримали заробітної плати, сьогодні тільки казначейством профінансовано бюджетників, хоча кошти ми подали ще десять днів тому. Тут повинні всі розуміти, що в країні важка в тому числі фінансова ситуація. Всі європейські країни, США кажуть про допомогу, але кошти, я думаю, ще не зайшли. Тому була затримка з виплатою заробітної плати нашим військовим. Вчора я спілкувався з командирами і з бійцями різних рівнів, щоб з’ясувати ситуація майже по всім бригадам: вони майже всі отримали заробітну плату, тут ситуація нормалізувалася і все буде добре. Шановні працівники комунальних підприємств, ми всі повинні зрозуміти, що в країні складна ситуація, я думаю, що в понеділок (23 травня) ви отримаєте заробітну плату. Держава робить все для того, щоб вийти з цієї фінансової ситуації. Половина бізнесу в країні фактично не працює, половини податків немає, і величезна надія лише на допомогу з Європи і Сполучених Штатів, тому приймаймося. Кому необхідно допомогти продуктовими народами – звертайтеся до нашого соцзахисту, будемо допомагати», - наголосив мер Житомира.

Він також повідомив, що вчора відправили чергові автомобілі на схід, сьогодні класний був передали нашій розвідці, яка воює на сході.

«Дуже дороге це спілкування з нашими хлопцями, які звідти приїжджають, розповідають багато цікавого. Це прості хлопці, які просто, без пафосу роблять величезну справу для всіх нас, для наших дітей і для нашого майбутнього. Все в нас буде добре», - сказав Сергій Сухомлин і ще раз привітав з Днем вишиванки.

Нагадаємо, третій рік поспіль День вишиванки у Житомирі проходить без традиційної «вишиваної ходи», але навіть в умовах воєнного стану для житомирян влаштували свято: тематичні майстер-класи для дітей, фотозони та виставки – так місто вільних людей відзначало 19 травня 2022 року День вишиванки.

Фотопортрети житомирян у вишиванках дивіться тут

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сухомлин війна військові кордон зарплата вишиванка захисник 
Матеріали по темі