Спорт

Житомир може пишатися чемпіонами світу

19 November 2006, 16:42

Золоту та срібну медаль на чемпіонаті світу 2006 серед ветеранів з сучасного п’ятиборства, який проходив в чеському місті Уст-над-Лабем виборов житомирянин Олексій Юрчак, майстер спорту, неодноразовий призер Чемпіонатів України. Зі срібною медаллю до Житомира повернувся також Микола Кулик, майстер спорту, чемпіон ДСО “Авангард” та неодноразовий призер всеукраїнський змагань.      

     16 листопада міський голова Віра Тимофіївна Шелудченко особисто привітала чемпіонів і подякувала за перемогу. “Я можу уявити скільки тренувань і зусиль треба було докласти, щоб досягти такого результату. Ви ще раз довели, що праця і наполегливість – це  шлях до перших місць. Я переконана, що ваша перемога послужить гарним прикладом для наслідувань і заохотить більше молоді до занять спортом. Місто має пишатися, що у ньому живуть чемпіони світу”.

     Сучасне п’ятиборство (пентатлон) — вид спорту класу спортивного багатоборства, у якому учасники змагаються в п’яти дисциплінах: їзда верхи, фехтування, стрільба, крос та плавання і вперше було включено до програми Олімпійських ігор в Лондоні в 1948 році.

     На Житомирщині цей вид спорту з’явився на початку 60-х років. В 1987 сучасним п’ятиборством займалося вже 208 чоловік, на базі спортивних товариств “Авангард”, “Спартак”, “Колос”, “Буревісник” і “Локомотив” було підготовлено 36 майстрів спорту.

     На сьогодні відділення сучасного п’ятиборства працює в ДЮСШ “Авангард” та ДЮСШ №1 ФСТ “Колос” і об’єднує 53 вихованці з цього виду спорту.

     Як розповів під час зустрічі міським головою заступник голови Житомирської федерації сучасного п’ятиборства Валерій Кирилович, відсутність манежу для занять верхи значно ускладнює розвиток цього виду спорту у нашому місті. Дуже дорого також коштує придбання клинків та куль для стрільби.

     Та попри всі складності, 4–5 січня наступного року у Житомирі за підтримки міського голови відбудуться Всеукраїнські змагання з сучасного п’ятиборства “Різдвяні зірочки”, під час якого близько 100 дітей віком від 10 до 16 років будуть змагатися за перемогу.      

     Прес-служба міської ради

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі