ДОПОМОГА

Малозабезпеченим жителям Житомирської області обіцяють грошову допомогу від Червоного Хреста

8 June 2022, 11:04

Малозабезпечені сім’ї, які проживають в областях, що постраждали від збройної агресії росії, зможуть отримати грошову допомогу від Червоного Хреста.

Хто і як отримає гроші, 7 червня пояснило Міністерство соціальної політики України.

«Міністерство соціальної політики України, Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) та Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ) у квітні підписали https://t.me/MinSocUA/2548 Меморандум про взаєморозуміння, щоб підтримати соціально незахищених осіб, які постраждали від збройного конфлікту», – йдеться у повідомленні.

• Що передбачає ця програма допомоги?

Відповідно до зазначеного Меморандуму, МКЧХ надаватиме фінансову допомогу малозабезпеченим сім’ям із постраждалих громад.

Розмір допомоги становить 2500 грн на особу на місяць. Запланована тривалість цієї програми – 3 місяці.

• Критерії: хто отримає допомогу?

Допомогу отримають сім’ї, які підпадають під два обов’язкові критерії:

1. Сім'я має офіційний статус малозабезпеченої та відповідно зареєстрована в Міністерстві соціальної політики України.

2. До 24 лютого 2022 року сім’я проживала в одній із громад, які постраждали від збройного конфлікту, незалежно від того, виїхала ця сім’я чи залишилася в громаді. Список областей, у окремих постраждалих громадах яких буде надана допомога:

- Донецька

- Луганська

- Запорізька

- Житомирська

- Київська

- Миколаївська

- Сумська

- Харківська

- Херсонська

- Чернігівська

• Чи потрібно реєструватися на цю програму

Реєструватися для участі в програмі не потрібно, кошти будуть виділені тим, хто відповідає критеріям, на основі інформації, отриманої МКЧХ від Міністерства соціальної політики.

«Ані Мінсоцполітики, ані Червоний Хрест не будуть реєструвати отримувачів онлайн чи будь-яким іншим способом у рамках цієї програми*. Остерігайтеся шахраїв і будьте обережні зі своїми особистими даними», – наголошують у Мінсоцполітики.

*МКЧХ продовжує індивідуальні реєстрації на інші види програм грошової допомоги в Україні.

• Як будуть перераховані кошти?

Кошти будуть перераховані безпосередньо голові домогосподарства: переказом на банківський рахунок, інформація про який зареєстрована в Мінсоцполітики, або готівкою, яку можна буде отримати в будь-якому відділенні ПриватБанку.

• Коли будуть здійснені платежі?

Очікується, що виплати будуть здійснені в перші тижні червня.

• Як я отримаю сповіщення про включення до програми?

Отримувачі допомоги, чий номер телефону доступний, будуть проінформовані про включення до програми через SMS-повідомлення від МКЧХ. Після цього буде повідомлення від ПриватБанку про переказ коштів.

Зазначається, що МКЧХ буде уважно стежити за результатами програми. До деяких учасників можуть зателефонувати представники МКЧХ або волонтери ТЧХУ, щоб провести коротке інтерв’ю після надання допомоги.

Міжнародний Комітет Червоного Хреста не впливає на надання статусу малозабезпеченої сім’ї та не консультує щодо його отримання. За більш детальною інформацією варто звертатися до Міністерства соціальної політики України.

З питань, пов’язаних з виплатами, можна звертайтеся до Контактного центру МКЧХ: 0 800 300 155.

Нагадаємо, з травня 2022 року в Житомирі у «Прозорому офісі» вимушені переселенці могли оформити грошову допомогу від місії ООН.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: допомога гроші Червоний Хрест малозабезпечений  
Матеріали по темі