Події

Суд у Житомирській області зобов’язав приватну фірму повернути у комунальну власність понад 90 га землі вартістю 19 млн грн

8 June 2022, 16:14

Суд у Житомирській області виніс рішення про визнання недійсним договору оренди 91 га землі та зобов’язав орендаря повернути сільгоспугіддя до комунальної власності Новоград-Волинська.

Про це 8 червня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Декілька років тому Новоград-Волинська райдержадміністрація уклала з приватним товариством договір про надання в оренду п’яти земельних ділянок, розташованих на території Брониківської сільської ради, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Однак прокурори встановили, що значний масив земель сільськогосподарського призначення, орієнтовною вартістю 19 млн грн, наданий у користування з порушенням вимог земельного законодавства», - йдеться у повідомленні.

Зокрема, орендовані ділянки фактично перебували у державній власності та не належали до земельних часток (паїв). А тому Новоград-Волинська райдержадміністрація не мала права передавати землю такої категорії у користування. До того ж, спірні землі передано у користування без проведення земельних торгів.

Суд погодився з доводами прокурора та прийняв відповідне рішення, зобов’язавши користувача повернути землю до комунальної власності територіальної громади.

Нагадаємо, 16 лютого прокуратура повідомила, що суд зобов’язав приватне товариство повернути земельну ділянку вартістю майже 14 млн грн у центрі Бердичева з незаконного користування: підприємство для промислових потреб використовувало ділянку, хоча договір оренди закінчився ще у 2010 році.

Як повідомляв Житомир.info, на початку лютого 2022 суд наклав арешт на 500 га землі в Коростенському районі, якою заволоділа група «ділків», змовившись із посадовцями.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: суд прокуратура оренда земля ділянка Новоград-Волинський 
Матеріали по темі