Суспільство

У Житомирській області почали готуватися до нового навчального року: перевірять укриття, створять запас води, їжі та медикаментів

10 June 2022, 09:28

У Житомирській області навчальний рік 2021-2022 наближається до завершення: у деяких закладах навчання триватиме майже до кінця червня. Разом з тим, в області вже розпочали підготовку до нового навчального року з урахуванням безпекової ситуації.

Про це 9 червня повідомив департамент освіти і науки Житомирської обласної військової адміністрації.

«Йде до завершення 2021-2022 навчальний рік. Останні дзвінки у закладах освіти Житомирщини будуть лунати ще до 25 червня 2022 року. З кожним днем все більше дітей та педагогів повертаються до своїх домівок. Нам вдалося підтримати підприємства та бізнес області – 107 садочків прийняли дітей, а їх батьки вийшли на свої робочі місця. Цей процес набирає обертів, але для кожного з нас пріоритетом є безпека дітей», – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що за результатами наради Міністерства освіти і науки України під головуванням Міністра Сергія Шкарлета та за дорученням голови Житомирської ОВА Віталія Бунечка під час літньої кампанії заклади освіти розпочали підготовку до нового навчального року, розробку та планування освітнього процесу з урахуванням безпекової ситуації у регіоні.

«Що це означає для територіальних громад та закладів освіти? Необхідно організувати перевірки закладів на наявність укриттів та бомбосховищ, привести їх у відповідність до вимог законодавства. Створити запаси питної води, їжі та медичних засобів. Оглянути прилеглі території на наявність вибухових предметів відповідними фахівцями, перевірити евакуаційні шляхи. Тобто створити безпечні умови для 100% учасників освітнього процесу», – інформують у департаменті освіти.

Заклади також мають провести роботу щодо максимальної цифровізації наявних послуг для тих учнів, які тимчасово перебуватимуть поза межами області чи країни або якщо безпекова ситуація не дозволить організувати освітній процес безпосередньо у школі.

Зауважимо також, що 9 червня міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів про організацію нового навчального року та безпеку учасників освітнього процесу, інформує пресслужба МОН.

Шварлет, зокрема, акцентував, що жодна дитина не буде відрахована із закладу освіти у разі невідвідування занять офлайн.

«Очний навчальний процес розпочнемо лише там, де будуть підтверджені установи, які мають укриття, захисні споруди щодо повної безпеки дитини. Хочу закарбувати ще одну річ, що жодної дитини не буде відраховано із закладу освіти, якщо вона не долучиться до очного процесу через сумнів батьків щодо безпечності того чи іншого закладу освіти. Ми на сьогодні виключно в контексті безпеки дитини, безпеки вчителя формуємо початок нового навчального року», – наголосив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, на нараді в Уряді 7 червня обговорили безпекові умови та підготовку закладів освіти до нового навчального року. Йшлося, зокрема, й про те, що заяви на вступ до шкіл і медичні довідки можна приймати до 1 вересня.

Як повідомляв Житомир.info, 7 червня 2022 року заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко в ефірі всеукраїнського телемарафону повідомив, що з 1 вересня 2022 року школярі та студенти повернуться на навчання до закладів освіти офлайн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання навчальний рік МОН укриття  
Матеріали по темі