Суспільство

​Медиків з Житомирської області, які допомагають тримати медичний «фронт», нагородили грамотами

25 June 2022, 12:31

Голова Регіональної ради Ордена Святого Пантелеймона Костянтин Косяченко 20 червня за дорученням членів Регіональної ради та з нагоди Дня медичного працівника урочисто вручив Грамоти Поважної ради «За самовіддане служіння українському народу, мужність і стійкість у боротьбі за свободу й незалежність України у війні з російським агресором» медичним працівникам Житомирщини.

Про це 24 червня повідомили на сторінці «Орден Святого Пантелеймона. Регіональна рада Житомирської області» у Facebook.

«Серед нагороджених – медики, які зараз у лавах Збройних Сил України, лікарі та волонтери, які допомагають тримати медичний «фронт», колектив Житомирського медичного інституту, науково-педагогічний склад та студенти якого надають медичну, психологічну, гуманітарну та іншу допомогу вимушено переміщеним особам і учасникам бойових дій та всім, хто цього потребує, з перших днів війни. Зважаючи на те, що більшість з нагороджених знаходяться в лавах Збройних Сил України, грамоти в урочистій атмосфері були передані керівникам закладів для подальшого вручення нагородженим», - йдеться у повідомленні.

Грамотами нагороджені:

- АСТРЕЙКО ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА, медичний директор, т.в.о. директора КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради. З перших днів повномасштабної війни Росії проти України не полишала Перинатальний центр, виконувала свої професійні обов’язки та під обстрілами продовжувала надавати медичну допомогу.

- ВОЛОТІВСЬКИЙ ПАВЛО ЦЕЗАРОВИЧ, інженер з метрології КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради. Призваний на військову службу за призовом в особливий період. Наразі перебуває в лавах ЗСУ.

- ДОВГАЛЬ МИКОЛА ПАВЛОВИЧ, лікар-хірург дитячого, завідувач хірургічного відділення стаціонару Комунального підприємства «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради. З перших днів повномасштабної війни Росії проти України Максим Петрович добровільно призваний на військову службу на період дії воєнного стану та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ, однак через два місяці був звільнений наказом командира військової частини з військової служби у відставку за віком – у разі досягнення граничного перебування на військовій службі.

- ЖИТОМИРСЬКИЙ МЕДИЧНИЙ ІНСТИТУТ. Від початку введення в Україні воєнного стану (з 24.02.2022 р.) колективом інституту організовано:

курси домедичної допомоги для бійців Тероборони і населення міста Житомир (пройшли навчання 1,5 тисяч осіб);

психологічну допомогу біженцям та іншим особам психологічною службою інституту;

надання гуманітарної допомоги (одяг, посуд, продукти харчування, засоби гігієни, омуніція, лікарські засоби) вимушено-переселеним особам, постраждалим внаслідок бомбардування, ЗСУ, Житомирському будинку для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, Житомирському обласному геронтологічному центру, Територіальній обороні та малозабезпеченим і багатодітним сім’ям.

Колектив інституту приймав участь в евакуації дітей із будинку дитини на захід України.

- КОСОВАН ВАЛЕНТИН ІВАНОВИЧ, лікар дерматовенеролог КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради. Призваний на військову службу за призовом в особливий період. Наразі перебуває в лавах ЗСУ.

- МОРОЗЬКО МАКСИМ ПЕТРОВИЧ, лікар-анестезіолог, завідувач відділення інтенсивної терапії стаціонару Комунального підприємства «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека» Житомирської міської ради. З 2014 по 2015 рр. брав участь в АТО. Наказом Міністра оборони України від 16.03.2015 р. за № 171 нагороджений Нагрудним знаком «За військову доблесть» та Указом Президента України від 25.12.2015 р. за № 722/2015 нагороджено Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. З перших днів повномасштабної війни Росії проти України Максим Петрович добровільно призваний на військову службу на період дії воєнного стану та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ.

- ОБОДЗІНСЬКИЙ ПЕТРО ІВАНОВИЧ, молодший медичний брат палатний КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради. Призваний на військову службу за призовом в особливий період. Наразі перебуває в лавах ЗСУ.

- ПОМИРЛЯНУ ВІКТОР АНТОНОВИЧ, медичний директор та лікар-хірург КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради. Під час повномасштабного вторгнення російської армії в Україну проявив себе як відданий справі керівник та професійний медик. Своєю сміливістю та здібністю до швидкої мобілізації підтримував як медичну спільноту лікарні, так і пацієнтів. 1 березня 2022 року лікарня зазнала значних пошкоджень під час нічного авіаудару, здійсненого країною агресором. Віктор Антонович з перших хвилин після бомбардування організовував та приймав активну участь у наданні медичної допомоги постраждалим, пліч-о-пліч з працівниками лікарні та волонтерами здійснював невідкладні заходи з розбору завалів та часткового відновлення приміщень закладу. Залучав та координував роботу волонтерів. Особисто займався забезпеченням лікарні лікарськими засобами та виробами медичного призначення, продуктами харчування, засобами гігієни тощо, які надавалися волонтерськими організаціями та благодійними фондами. Своєю енергійністю та наполегливістю надихав колег на самовіддану працю.

- СОБОЛЕВ КОСТЯНТИН ВОЛОДИМИРОВИЧ, зубний лікар КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради. Призваний на військову службу за призовом в особливий період. Наразі перебуває в лавах ЗСУ.

- ЧЕРТОК ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ, молодший медичний брат палатний КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради. Призваний на військову службу за призовом в особливий період. Наразі перебуває в лавах ЗСУ.

- ШЕВЧЕНКО ЮРІЙ СІЛЬВЕСТРОВИЧ, лікар-хірург-онколог онкохірургічного відділення вищої кваліфікаційної категорії КНП «Житомирський обласний онкологічний диспансер» Житомирської обласної ради. Під час повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України капітан Юрій Шевченко в перші дні війни добровільно пішов служити до ЗСУ, зарахований в списки особового складу військової частини начальником медичного пункту управління. За період проходження служби приймає поранених бійців, яким проводить оперативне втручання за потребою, надає медичну допомогу цивільним громадянам, постраждалим внаслідок російської агресії. Добросовісно виконує свої функціональні обов’язки, чутливо ставиться до пацієнтів.

Регіональна рада Житомирської області щиро дякує Поважній раді Відзнаки за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» та персонально голові Поважної Ради Василю Князевичу за сприяння та підтримку медичних працівників та бажає мирного неба, міцного здоров’я й перемоги!

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2022 року на Житомирщині розпочався відбір кандидатів на здобуття найвищих відзнак для медиків за професіоналізм та милосердя «Ордену Святого Пантелеймона» та «Медалі Святого Пантелеймона».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: грамота медик нагородження орден Святого Пантелеймона  
Матеріали по темі