Суспільство

Завищенні ціни, відсутність документів на товар та невідомий власник: Держпродспоживслужба перевірила магазин поблизу Житомира

7 July 2022, 17:25

До Головного управління Держпродспоживслужби споживачі подали скаргу на завищені ціни на харчові продукти в одному з магазинів поблизу Житомира, біля приміського села Сонячне. Фахівці Держпродспоживслужби разом з журналістами Житомир.info 7 липня вирішили це перевірити. Як з'ясувалося, надбавка на цінник в місцевому магазині перевищена на 30%.

«Дійсно ціни на харчові продукти даного суб’єкта господарювання завищені. Зі слів продавця, застосування торговельної надбавки на соціально значущі товари застосовувалися на рівні 40% при граничних на сьогодні 10%. Завищені ціни ми бачили на хліб, батон, яйця, молоко, сметану, масло. Це те, що порушує сьогодні норми чинного законодавства, також на олію», - розповідає завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Людмила Козловська.


Крім того, більше як годину фахівці Держпродспоживслужби не могли з’ясувати, що це за магазин, хто його власник, перевірити необхідні документи та ліцензію на товар, тому викликали патрульну поліцію. Але поспілкуватися хоча б з продавчинею правоохоронцям не вдалося, магазин зачинили, а фахівцям Держпродспоживслужби правоохоронці запропонували написати заяву.

«На автодорозі М-06 поблизу села Сонячне в невідомому магазині, з невідомою назвою стався конфлікт з продавцем. Прибувши на місце події, було з’ясовано, що даний магазин зачинений. Відповідно статті 38 Закону України «Про національну поліцію», ми не маємо право проникати до приватної власності. Отримано відповідну заяву та пояснення, в подальшому його буде передано компетентним органам», - розповідає молодший лейтенант патрульної поліції Житомирської області Олександр Войналович.

Власнику магазина доведеться сплатити штраф, але поки що суму штрафу не визначили, кажуть фахівці Держпродспоживслужби.

«Ми проінформуємо про дану подію Житомирську обласну військову адміністрацію і податкову. На посадову особу складається протокол про правопорушення. В межах закону про ціну й ціноутворення застосовуються штрафні санкції за завищення державних регульованих цін та отриману неекономічно не обґрунтований виторг. Сума економічно необґрунтованого виторгу у подвійному розмірі вилучається в дохід державного бюджету», - каже Людмила Козловець.

Нагадаємо, у травні очільники ГУ ДПС та ГУ Держпродспоживслужби Житомирщини підписали Меморандум про співробітництво та партнерство у сфері здійснення державного контролю та спостереження у сфері ціноутворення.: разом контролюватимуть ціни.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2022 року фахівці Держпродспоживслужби розповідали про щотижневі перевірки цін на соціально значущі товари в магазинах та на ринках, аби не допустити необґрунтованого підвищення цін у період воєнного стану.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сонячне ціноутворення поліція Держпродспоживслужби завищенні ціни 
Матеріали по темі