Влада

Естонія хоче побудувати модульний дитячий садочок у місті Житомирської області, яке постраждало від обстрілів

14 July 2022, 12:15

Влада Естонії збирається відбудовувати дитячий садок в місті Овруч Житомирської області, яке постраждало від російських бомбардувань.

Про це 11 липня на своїй Facebook-сторінці повідомив народний депутат від партії «Слуга народу» Арсеній Пушкаренко.

«Перший об’єкт відбудови України, затверджений іноземною державою, - це дитячий садочок у прикордонному місті Овруч на Житомирщині», - йдеться у повідомленні.

Голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в ефірі національного телемарафону 12 липня розповіла, що Естонія підписала усі необхідні документи для відбудови дитячого садка в Овручі.

Так, за її словами, Естонія висловила бажання взяти шефство над відновленням зруйнованої інфраструктури в усьому регіоні, проте для того, щоб надійшли перші кошти, потрібен ще деякий час.

Олена Шуляк також наголосила, що міжнародні партнери очікують від України надання певних прозорих правил: як ці кошти будуть використані, хто буде це контролювати.

А пресслужба Житомирської ОВА зазначає, що 13 липня уже відбулася робоча зустріч із представниками естонської делегації щодо співпраці з відбудови інфраструктури області, зокрема будівництва модульного дитячого садочка на території м. Овруча.

«Участь у виїзній нараді з обговорення даного питання також взяли народний депутат України від Житомирської області Арсеній Пушкаренко, голова Коростенської РВА Юрій Тарасюк, Овруцький міський голова Іван Коруд та директорка Департаменту регіонального розвитку ОВА Інна Хоменко. Учасники сьогоднішньої наради оглянули місце майбутнього будівництва (плац) модульного дитячого садочка та провели зустріч із ТОВ «Єврокон Україна» та спеціалізованими службами міста. Також було обговорено дорожню карту проєкту та подальші етапи роботи над ним», - зазначено в повідомленні.

Як стверджує дирекція Овруцького ЗДО № 8 у коментарі для Житомир.info, будівля не піддавалася прямому бомбардуванню, проте є застарілою та не має обладнаного бомбосховища.

Як повідомляв Житомир.info, Естонія стала першою країною, яка взялася допомогти Житомирщині з ліквідацією наслідків ворожих обстрілів, її Урядова комісія вже розпочала свою роботу в області з визначення об’єктів, відбудову яких вони профінансують. Зокрема, 31 травня 2022 року Повноважний Посол Естонії завітав до Житомира. Разом з Послом Естонії до Житомира приїхали представники ще двох країн – Латвії та Іспанії. Саме ці країни зараз планують долучитися до відбудови Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Овруч руйнування руйнація відбудова Естонія  
Матеріали по темі