Місто

Представники підприємств, які вивозять сміття, розповіли про свою роботу та майбутнє підвищення тарифу для житомирян

20 July 2022, 17:13

У Житомирі послуги з вивезення сміття надає три підприємства: ТОВ «Ґрін Бін Україна», КАТП-0628 та ПП «КВЖРЕП №8». Найближчим часом перевізники твердих побутових відходів збираються підвищити тарифи на вивіз сміття на 20%.

20 липня двоє з перевізників зустрілися з журналістами та розповіли про роботу в умовах воєнного стану та необхідно корегувати тариф.

Директор ТОВ «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах розповідає, що сміття вивозять в залежності від потреби, у деяких районах достатнього одно разу на тиждень, а десь потрібно частіше.

«Значна кількість населення виїхало за межі Житомира, ми бачили за кількістю сміття, що є необхідність переглянути графіки. Ми їх переглянули. З часом почала збільшуватися кількість населення, люди почали повертатися в наше місто, ми зробили, що наші графіки не встигають з кількістю сміття, яке потрібно придбати. Відповідно знову перегляду графіки, вже як три місяці ми повернулись до того самого режиму який був до війни. Всі скарги, побажання від населення готові приймати на нашу гарячу лінію, Фейсбук, Інстаграм та коригувати наші графіки вивезення. Вартість буде від 32 до 34 грн, в залежності від того – це багатоквартирний чи індивідуальний будинок», - говорить директор ТОВ «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах.

У планах покращити місця для збору сміття. Зокрема зробити сміттєбаки більш закритими.

«Враховуючи сьогоднішній стан в якому перебуває країна, на жаль стані війни, проте ми хочемо від 5 до 7 майданчиків зробити до кінця цього року. Взагалі на нашій території хочемо облаштувати понад 15 таких майданчиків», - каже Євгеній Барах.

Показують сміттєвий майданчик, який вважають один з проблемних на вулиці Всеволода Петріва. Сьогодні тут відносно чисто. За словами Євгенія Бараха, напередодні прибрали територію. Сміття тут вивозять щодня, а в майбутньому хочуть зробити більш закритий майданчик.

«Буде повністю змінена ця конструкція на сучасну. Встановимо європейські, сучасні байки з захисними елементами, щоб унеможливити доступ до контейнерів фізичними особами так і потрапляння сміття, яке немає там бути. Щодо накопичення негабаритного сміття, то є ідея зробити захисний паркан по периметру», - сказав Євгеній Барах.

Головний інженер КАТП-0628 показує майданчик, який є найбільш проблемним для їх підприємства.

«За моєю спиною один з найпроблемніших майданчиків. Раніше на Східній, 33 був майданчик, який обслуговувався іншим перевізником, і мешканці звикли звозити туди негабаритних відходів, було перенакопичення. Але тепер, коли його прибрали, хто туди вивозив почали вивозити сюди.Тут прибирається негабаритне сміття 5-6 разів на тиждень, це дуже великі витрати, бо задіюється спецтехніка, навантажувач, люди, самоскиди, замість того, аби забрав один сміттєвоз», - говорить головний інженер КАТП-0628 Андрій Кудак.

Пальне зросло в ціні, тому доведеться підвищити тарифи на вивіз сміття – каже головний інженер комунального підприємства.

«У нас не було жодного дня простою, ми працювали навіть в кінці лютого та на початку березня, коли була проблема з пальним, у нас було пальне. Коригування тарифу пов'язано виключно з цілою пального, інші статті витрат ніхто не переглядав, переглянули лише паливо, зараз Слава Богу воно є, але вартість зросла. На одного мешканця буде близько 5 грн подорожчання», - наголошує головний інженерКАТП-0628 Андрій Кудак.

За словами начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Андрія Гуменюка, підвищити тарифи на вивіз сміття не оминути, бо 30 % тарифу – це витратила пальне.

«Виконком затверджує граничні тарифи для перевізників, це те що може бути максимальним. В разі якщо пальне буде зменшуватися, звичайно перегляд можливий, але ми знаємо що знятий акциз, ПДС, закінчить війна воєнний стан, маю сумніви що ціна на паливо буде меншою. Його складова у тарифі близько 30% виходячи з цього близько 20% це те, що очікує в тарифах коригування», - розповів Андрій Гуменюк.

Рішення про корегування тарифу на вивіз сміття має прийняти виконком, якщо це зроблять у липні, тоді платіжки з новою ціною житомиряни отримають у вересні за серпень.

Нагадаємо, 23 червня 2022 року на сайті міської ради оприлюднили інформацію про намір щодо підвищення тарифу на вивіз сміття на 20%. Причина зміни тарифу – подорожчання палива. А 8 липня пресслужба Житомирської міської ради повідомила, що нову платіжку з підвищеними тарифами житомиряни побачимо у вересні.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі з 1 серпня 2021 року збільшився тариф на вивезення сміття на 25-28%: відповідне рішення ухвалили на засідання виконкому 7 липня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміття тариф ТПВ Грін Бін КАТП Гуменюк 
Матеріали по темі