Влада

Військові, які мають особливі заслуги перед державою, з наступного року щомісяця отримуватимуть до трьох мінімальних зарплат

28 July 2022, 09:49

З 1 січня 2023 року захисники і захисниці, які мають особливі заслуги перед Україною, щомісяця отримуватимуть грошові виплати у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат.

Про це 27 липня повідомив Урядовий портал.

«З 1 січня 2023 року громадяни, які мають особливі заслуги перед Україною та брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності нашої країни, а також члени сімей загиблих громадян з числа таких осіб, щомісяця отримуватимуть грошові виплати у розмірі до трьох мінімальних заробітних плат. Відповідний законопроект «Про грошове забезпечення деяких категорій громадян» (реєстр. № 7141), у розробці якого безпосередньої брали участь фахівці Мінветеранів, ухвалила Верховна Рада України», - йдеться у повідомленні.

Ним встановлюється щомісячна грошова виплата в розмірі від 1-ї до 3-х мінімальних заробітних плат для осіб, які брали безпосередню участь в АТО, ООС, у заходах по обороні України у зв’язку з військовою агресією росії проти України і яким присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка», або яких нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом «За мужність» трьох ступенів чи орденом княгині Ольги трьох ступенів, а також членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа таких осіб.

«Сьогодні Парламент ухвалив ще один важливий законопроект щодо створення належних умов для життєзабезпечення наших Захисників та Захисниць, які мають особливі заслуги перед Україною та брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України. Разом з Офісом Президента, Урядом, народними депутатами парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів продовжуємо робити все можливе для гідної соціальної підтримки Захисників України, їхніх сімей та родин загиблих Воїнів! Дякую за підтримку та ухвалення законопроекту», – наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Відтак ухваленим законопроектом встановлено щомісячну виплату грошової допомоги:

  • у розмірі 3-х мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року, – особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”;
  • у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат – лицарям ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі);
  • у розмірі 1-ї мінімальної заробітної плати – кавалерам ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) та нагородженим орденом княгині Ольги трьох ступенів;
  • у розмірі 1-ї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць на сім’ю) – членам сімей померлих або нагороджених посмертно осіб, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, лицарів ордена “Богдана Хмельницького” трьох ступенів (повні лицарі), кавалерів ордена “За мужність” трьох ступенів (повні кавалери) та нагороджених орденом княгині Ольги трьох ступенів.

Грошове забезпечення виплачуватиметься щомісяця з дня звернення за його призначенням.

Закон набирає чинності з 01 січня 2023 року.

Нагадаємо, 24 липня Міністерство внутрішніх справ оприлюднило роз’яснення постанови Уряду про зміни стосовно виплат поліцейським, нацгвардійцям, прикордонникам: «зрівнялівки» не буде.

Як повідомляв Житомир.info, що немобілізованим не будуть виплачувати середню заробітну плату за місцем роботи. Так, 19 липня 2022 року набули чинності зміни до законодавства, де в ч. 3 ст. 119 КЗпП слова «зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток» замінено на слова «зберігаються місце роботи і посада».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: військовослужбовці захисники захисниці виплати 
Матеріали по темі