Місто

У Житомирі хочуть підвищити вартість проїзду: в тролейбусі – до 10 грн, в автобусі – до 14 грн

29 July 2022, 15:16

Житомирян очікує зростання ціни на проїзд у громадському транспорті. Підвищити вартість збираються з 13 серпня.

«Проїзд в електротранспорті при оплаті транспортною карткою чи «Карткою житомирянина» залишається незмінним – 6 грн. Для інших пасажирів, які не хочуть, або через інші причини не користуються транспортною карткою, в електротранспорті при оплаті готівкою планується – 10 грн. В той же день, коли встановлюється тариф, ми повертаємо е-квиток в наші автобусні маршрути без винятку. Проїзд при оплаті транспортною карткою чи «Карткою житомирянина» залишається 10 грн, а якщо готівкою - підніметься до 14 грн», - розповідає заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.


Якщо валідатор не працює, ви маєте право сплати 4 грн за проїзд. У випадку, якщо водій відмовляється звертайтеся за телефоном «гарячої лінії»: (067) 503-21-26 або (093) 503-21-26.

При розрахунку транспортною карткою для школярів проїзд в електротранспорті коштуватиме 4 грн, а в автобусі 5 грн.

«У нас залишається проїзд учням в електротранспорті 4 грн, готівку ми у них пільгову забираємо. На нашу думку, і думку фахівців, і як в інших містах України, учень має користуватися транспортною картою або учнівським проїзним, який дії без обмежень під час навчального процесу, його вартість місячна – 45 грн, вона незмінна. Тому варіанту з готівкою немає», - сказав Олександр Шевчук.

Попри підвищення вартості проїзду скасовувати часові обмеження для пільгових категорій не будуть.

«Діє обмеження з 10 до 16 для пенсіонерів, бо немає тієї кількості пасажира як було в мирний час. У нас не працюють інститути, не відновилися всі виробництва, потік пасажира впав. Тому, щоб не заводити підприємства у збитки, ми коригуємо середній випуск, і автобусним маршрутам також. Тобто працюють не у повному обсязі, для того аби перевізники могли виконувати свої завдання обмеження в часі та обмеження пільгових категорій все-таки будуть існувати. Наші всі пільговики, які мають карту житомирянина – це пенсіонери та інваліди III групи протягом всього дня, без обмежень в часі, користуються за 7 грн на всіх автобусних маршрутах, і комунальних, і приватних перевізників», - говорить заступник Житомирського міського голови

Ми запитали житомирян, що вони думають про підвищення вартості проїзду.

«Якщо вони разом з ціною піднімуть комфорт, я не проти. Наприклад, щоб для людей з інвалідністю були заїзди, щоб вони всередині могли проїхати. Для дівчат з візочками. Маршрутки – це не лише «газель», вони мають і виглядати нормально, існують різні автобуси», - каже Олесь.

«Звісно буде дорого, з зарплатами зрізаними або зовсім без зарплат», - сказала Наталія.

«Я вважаю дорогий проїзд, якщо ще піднімуть буде погано. Тому, що студентські квитки дійсні лише тоді, якщо придбати на місці, та й і акція на них невелика», - ділиться Діана.

«Це дорого, у нас не такі великі зарплати», - зауважує Олена.

Зазначимо, що рішення про встановлення нових тарифів на проїзд мають затвердити на виконкомі.

Нагадаємо, наприкінці червня 2022 року влада Житомира не виключала ймовірності підвищення вартості проїзду в громадському транспорті та опрацьовувала пропозиції перевізників.

Як повідомляв Житомир.info, з 29 січня 2021 року в Житомирі діє новий тариф на проїзд у громадському транспорті: готівкова оплата в електротранспорті – 8 грн, в маршрутках – 10 грн, транспортною карткою було дешевше. Зараз у Житомирі в приватних автобусах безготівковий розрахунок відсутній: 16 травня в міській раді пояснювали, що розглядається варіант збільшення вартості безготівкового проїзду через транспортну карточку, щоб обґрунтувати витрати, ведуться перемовини з перевізниками.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: транспорт Шевчук тариф вартість 
Матеріали по темі