Місто

Новий тариф на проїзд у Житомирі: в тролейбусі – 8 грн, в автобусі – 10 грн, але транспортною карткою буде дешевше

19 January 2022, 11:48

З 29 січня у Житомирі діятиме новий тариф на проїзд у громадському транспорті. Ціна квитка зросте на 2 грн.

«Проєктом рішення пропонується збільшення проїзду на 2 гривні. Якщо зараз в електротранспорті вартість проїзду 4-5-6 гривень відповідно до способу оплати, то пропонується встановити при розрахунку транспортною карточкою чи «карткою житомирянина» на рівні 6 гривень і 8 гривень, якщо оплата готівкою або банківською карткою. Для автобусних маршрутів оплата транспортною карткою буде становити 8 гривень, банківською карткою чи готівкою – 10 гривень», – говорить начальник управління транспорту та зв’язку Костянтин Підпокровний.Для пенсіонерів проїзд коштуватиме: 4 грн в електротранспорті, а в автобусі 4 грн при розрахунку карткою житомирянина і 5 грн готівкою. Для учнів ціна не зміниться при умові розрахунку транспортною карткою, готівкою буде дорожче.

«Залишається вартість перевезення учнів загальноосвітніх шкіл на рівні 3 грн, але при умові оплати безготівково, тобто транспортною карткою. Для того, аби стимулювати переходити на банківську карту, в тому числі і дітей, збільшується оплата на 1 грн в електротранспорті, якщо готівкою, і на 2 грн готівкою в автобусних маршрутах», – сказав Костянтин Підпокровний.

«Хотів би зауважити, що вартість місячних проїзних квитків не зміниться, для учнів залишається 45 грн. Це місячний проїзний квиток, яким можна користуватися в електротранспорті протягом місяця», – додав заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.


У нічний час проїзд коштуватиме 10 грн.

«Залишити вартість нічного проїзду в розмірі 10 грн, при умові встановити таку вартість у всьому громадському транспорті», – каже начальник управління транспорту та зв’язку Костянтин Підпокровний.

Якщо валідатор не працює, ви маєте право сплати 4 грн за проїзд.

«Якщо немає можливості розрахуватися безготівково, тоді проїзд не може бути дорожчим ніж 4 грн за готівку», – наголосив Олександр Шевчук.

Під час засідання виконкому показали ціни на проїзд в інших містах України. Як зазнай міський голова, в пріоритеті – аби житомиряни платили за проїзд безготівково.

«Ми робили все, аби не піднімати тариф на великий відсоток. Ми бачимо по інших містах, що за цей час вже декілька разів відбулося підняття вартості проїзду у громадському транспорті. Інформація по Києву, думаю, багато людей знають: у них мінімальний тариф по карті киянина буде 12 грн. Хочу нагадати, що Київ і Житомир купує автобуси і тролейбуси за одну і ту саму ціну, а у нас у два рази менший тариф. Задача – максимально підняти готівковий розрахунок і мінімально піднімати безготівковий розрахунок, щоб стимулювати людей переходить на безготівковий розрахунок в електротранспорті», – говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Зазначимо, що в липні 2022 року житомирян очікує чергове підвищення вартості проїзду.

«На другому етапі з 1.07, як передбачає проєкт рішення. Тариф фактично по автобусних маршрутах не змінюється, але зміна стосується електротранспорту. Це для того, аби стимулювати оплату безготівково, враховуючи те, що, згідно з фінансовим планом ТТУ, передбачено до літа виведення Служби збори виторгу, тобто кондукторі. Тому, щоб більше людей переходили на безготівковий розрахунок, передбачається збільшення на 2 грн готівкової оплати у тролейбусі. Для учнів залишається оплата транспортною карткою 4 грн, для пенсіонерів 4 грн при умові оплати карткою житомирянина», – каже начальник управління транспорту та зв’язку Костянтин Підпокровний.

Нагадаємо, відповідно до оголошення про розроблення проєкту регуляторного акту «Про затвердження вартості проїзду в громадському транспорті Житомирської міської ОТГ», оприлюдненому на офіційному сайті 18 листопада 2021 року, у наступному році вартість проїзду в житомирських маршрутках і комунальному електротранспорті збираються підвищити до 10 грн, якщо розраховуватися банківською карткою чи готівкою.

8 грудня 2021 року житомирський перевізник Аркадій Савіцький, який має найбільшу кількість маршрутів, розповідав, що хоче, аби з нового 2022 року ціну на проїзд підняли до 14 грн за квиток, мотивуючи це подорожчанням пального, шин, а також відсутністю компенсації за пільгові перевезення. У міській раді зазначали, що йтимуть на перемовини з перевізниками, та не виключали, що ціну можуть підняти більше ніж до 10 грн. Також у міській раді обіцяли провести громадські слухання щодо цього питання.

А 29 грудня під час пресконференції Житомирський міський голова запевнив, що ціна точно не зросте до 14 грн, як того хотілося б деяким приватним перевізникам. 6 січня 2022 року заступник мера Олександр Шевчук інформував, що з 10 січня вартість проїзду не підвищиться, дату визначать після новорічних свят.

Як повідомляв Житомир.info, 29 жовтня 2021 року заступник начальника КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Сергій Лазарєв, звітуючи про підсумки роботи ТТУ за 9 місяців, зазначав, що зростання ціни на проїзд у тролейбусах і трамваях не уникнути, оскільки зросли ціни на електроенергію.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: проїзд марштуртка тролейбус транспорт ціна виконком  
Матеріали по темі