Місто

З початку нового навчального року в житомирських школах і дитсадках хочуть підвищити вартість харчування

2 August 2022, 13:00

З 1 вересня 2022 року в Житомирі хочуть встановити нову вартість харчування дитини в освітніх закладах – дитсадках і школах.

Про це йдеться в проєкті рішення виконкому «Про встановлення вартості харчування окремих категорій дітей за рахунок бюджетних асигнувань» оприлюдненому 1 серпня на сайті Житомирської міської ради.

Так, враховуючи особливості діяльності закладів освіти під час дії воєнного стану в Україні, виконавчий комітет збирається встановити з 1 вересня 2022 року вартість харчування однієї дитини на день:

У закладах дошкільної освіти м. Житомира (в тому числі центрах розвитку дитини), дошкільному підрозділі Житомирської початкової школи №11:

• Для дітей віком від 1 до 4 років 47,06 грн
• Для дітей віком від 4 до 6 (7) років 72,22 грн

Для дітей, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів:

• віком від 1 до 4 років47,06 грн (32,94 грн - кошти батьків та 14,12 грн кошти місцевого бюджету);
• віком від 4 до 6 (7) років 72,22 грн (50,55 грн - кошти батьків та21,67 грн –кошти місцевого бюджету).

Незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання:

для дітей пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міськоїради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, у розмірі встановленої вартості харчування відповідно до віку:

віком від 1 до 4 років 47,06 грн;
віком від 4 до 6 (7) років 72,22 грн.

• для дітей з багатодітних сімей батьківська плата визначається у розмірі 50% встановленої батьківської плати за харчування відповідно до віку.

У закладах загальної середньої освіти м. Житомира, в яких способом організації харчування є послуги з харчування (аутсорсинг або кейтеринг):

• для учнів 1-4 класів 39,87 грн (сніданок).
• для учнів 1-4 класів, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів, 39,87 грн (11,96 грн – кошти місцевого бюджету, 27,91 грн – кошти батьків) – сніданок.

для учнів 1-4 класів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання 39,87 грн – сніданок

для учнів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання:

1-4 класів (6 - 11 років ) – 43,88 грн – обід;
5-9 класів (11 - 14 років) – 52,29 грн – обід;
10-11 класів (14 - 18 років) – 58,47 грн – обід.

Для учнів початкових класів Житомирської гуманітарної гімназії № 1, які навчаються на базі Житомирського закладу дошкільної освіти № 34 Житомирської міської ради, Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21, які навчаються на базі Житомирського закладу дошкільної освіти № 38 Житомирської міської ради, Житомирської початкової школи №11: 72,22 грн – сніданок, обід, вечеря.

Зареєстрованих в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів, 72,22 грн (21,67 грн – кошти місцевого бюджету, 50,55 грн – кошти батьків) – сніданок, обід, вечеря.

Пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міськоїради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання 72,22 грн – сніданок, обід, вечеря.

Для учнів спеціальних класів Житомирської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. В.В. Бражевського, які навчаютьсяна базі закладу Житомирського спеціального закладу дошкільної освіти № 59 Житомирської міської ради, 72,22 грн.

У Вересівському дошкільному навчальному закладі:

• Для дітей віком від 1 до 4 років 47,06 грн.
• Для дітей віком від 4 до 6 (7) років 72,22 грн.

Для дітей, які зареєстровані в м. Житомирі, с. Вереси та на території громад, з якими укладено договір на передачу міжбюджетних трансфертів:

від 1 до 4 років 47,06 грн (14,12 грн – кошти батьків та 32,94 грн - кошти міського бюджету);
від 4 до 6 (7) років 72,22 грн (21,67 грн - кошти батьків та50,55 грн -кошти міського бюджету).

Незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання:

Для дітей пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міськоїради і виконавчого комітету Житомирської міської ради, у розмірі встановленої вартості харчування відповідно до віку:

• від 1 до 4 років 47,06 грн;
• від 4 до 6 (7) років 72,22 грн.

Для дітей з багатодітних сімей батьківська плата визначається у розмірі 50% встановленої батьківської плати за харчування відповідно до віку.

У закладі загальної середньої освіти с. Вереси, в якому способом організації харчування є приготування та реалізація готових страв самостійно (працівниками, що входять до штатного розпису закладу): для учнів 1-4 класів 30,67 грн – сніданок.

Для учнів пільгових категорій, які мають право на безкоштовне харчування відповідно до чинного законодавства України та відповідних рішень Житомирської міської ради і виконавчого комітету Житомирської міської ради

• 1-4 класів (6 - 11 років) – 33,75 грн – обід;
• 5-9 класів (11 - 14 років) – 40,22 грн – обід;
• 10-11 класів (14 - 18 років) –44,98 грн – обід.

Закладам загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади мають організувати харчування учнів, які відвідують групи продовженого дня, за рахунок коштів батьків, дітям пільгової категорії – за рахунок коштів міського бюджету.

Окрім того, у проєкті рішення зазначено, що «у зв’язку зі знищенням будівлі ліцею № 25 м. Житомира внаслідок авіаудару російської федерації, забезпечити харчування для учнів 1-4 класів та для учнів пільгових категорій вказаного закладу на базі виробничих приміщень та обладнанні Житомирської ЗОШ I-III ступенів № 33».

Також проєктом рішення передбачається забезпечення харчування для учнів 1-4 класів та учнів пільгових категорій закладів, в яких, у зв’язку з відсутністю укриття, перенесено навчання в інші освітні заклади на базі тих закладів, у яких організовано освітній процес відповідно до наказу департаменту освіти міської ради.

Зазначимо, що відповідно до вказаного проєкту, попереднє рішення виконкому від 1 грудня 2021 року, яким була встановлена вартість харчування у дитсадках та школах, буде визнане таким, що втратило чинність. Детальніше про нинішню вартість харчування – тут

Нагадаємо, 6 липня 2022 року виконком Житомирської міської ради ухвалив рішення, відповідно до якого в закладах дошкільної та загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади харчування для дітей, батьки яких зараз воюють, буде безкоштовним.

Як повідомляв Житомир.info, з січня 2022 року для батьків зросла вартість харчування у садочках та школах Житомира. Підвищення обґрунтоване запровадженням нового меню.

Крем-супи та вітамінні салати, а в буфеті – морква та випічка з сухофруктами: як з початку 2022 змінилося харчування в житомирських школах, дивіться у відеосюжеті від 27 січня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: харчування вартість харчування школа дитсадок їдальня виконком проєкт рішення  
Матеріали по темі