Суспільство

Вступна кампанія 2022: чому ІТ-індустрія – це сфера майбутнього

4 August 2022, 09:26

Триває активна фаза вступної кампанії 2022 і багато хто з випускників шкіл все більше задаються питаннями «Яку професію обрати?», «На яку спеціальність поступити?», «В якому місті та університеті навчатися?». Традиційно останніми роками одним із найбільш популярних напрямків професійного навчання є сфера інформаційних технологій.

Відповідно до національного дослідження ІТ-індустрії, за підсумками 2021 року українська IT-галузь зросла на 36% з $5 млрд експорту до $6,8 млрд, а кількість спеціалістів у той же час збільшилась з 244 тис. до 285 тис. Таким чином, за останні три роки галузь зросла більш, ніж удвічі по експорту та понад 50% по кількості спеціалістів.

При цьому, щорічно IT-галузі необхідно додатково 25 000 випускників технічних спеціальностей. Зокрема, зараз українські заклади вищої освіти готують 16-17 тис. нових бакалаврів на рік.

Однією з найбільш привабливих сторін ІТ-сфери є висока оплата праці та різноманітні шляхи професійного розвитку. За результатами опитування, проведеного DOU, попри початок повномасштабної війни, зарплати українських розробників у першому півріччі 2022 року зросли: медіана в червні становила $3400 проти $3300 в грудні 2021 року. До того ж, ІТ-галузь, чи не єдина, яка зберігає позитивну динаміку і має хороші перспективи для подальшого росту, навіть за умов військового стану.

Для того, щоб стати спеціалістом у сфері інформаційних технологій, перше, на що потрібно звернути увагу, – де отримати потрібну кваліфікацію та знання для реальної роботи в ІТ-сфері. Топових ІТ-спеціалістів у нашому регіоні навчають саме у Державному університеті «Житомирська політехніка».

Університет посідає високі місця в провідних рейтингах країни, зокрема й тих, що стосуються сфери ІТ. Житомирська політехніка продовжує активно розвиватися та запроваджувати унікальні освітні системи, тож щорічно спеціальності в галузі інформаційних технологій у виші збирають велику кількість вступників.

Знайти себе з отриманими у Житомирській політехніці знаннями – легко, адже університет зацікавлений у підготовці спеціалістів найвищого ґатунку у кожній сфері. Більш детально про навчання в університеті ми дізналися у проректора з науково-педагогічної роботи Житомирської політехніки Морозова Андрія Васильовича.

Яку спеціальність має отримати студент для того, щоб працювати в ІТ-сфері?

Насправді, ІТ-індустрія є досить широкою площиною різних професій. Якщо ми говоримо про розробників програмного забезпечення, спеціалістів із кібербезпеки, розробників ігор, веб-дизайнерів, то це спеціальності галузі знань 12 Інформаційні технології. Випускники даної галузі працюють у провідних ІТ-компаніях як нашого регіону, так і країни.

Чим вирізняється університет серед українських ЗВО?

В нашому університеті при підготовці фахівців технічного профілю є ряд особливостей, які дозволяють готувати якісних фахівців, зокрема, це залучення до освітнього процесу фахівців із великим досвідом роботи в галузі.

Якщо говорити в загальному, - це тісна інтеграція бізнесу в освіту. Бізнес долучається до освітнього процесу, удосконалення матеріальної бази, перегляду та оновлення освітніх програм. Стейкхолдери пропонують нам актуальні для сучасного бізнесу теми, предмети, на яких курсах їх викладати тощо. Практикуючі фахівці провідних ІТ компаній регіону безпосередньо долучаються до освітнього процесу, читають лекції та ведуть практичні заняття за різними навчальними дисциплінами.

Також у Житомирській політехніці є велика кількість міжнародних програм академічної мобільності, проектів, в яких студент може взяти участь (Еразмус+, стажування за кордоном, програма подвійного диплому). Ми співпрацюємо з більше, ніж 80 іноземними університетами з різних країн, що дає змогу обрати проект, який цікавить студента найбільше. Для тих, хто вступає на ІТ-спеціальності, знання іноземної мови є пріоритетним, тому багато хто приходить уже з хорошим рівнем англійської мови, що дає можливість брати участь у програмах академічної мобільності вже з потрібним багажем знань.

Крім цього, ми активно працюємо над цифровізацією освіти, тому цього року університет вперше спробував унікальну систему – ми відмовились від паперового варіанту студентських дипломних робіт та перевели все у цифровий простір. Робота виключно з електронною версією документа значно спрощує процес як для студента, так і викладача. Студенту по суті достатньо просто підготувати в електронному вигляді роботу, накласти електронний підпис і завантажити через особистий електронний кабінет. Далі студент може спостерігати за етапами проходження цієї роботи. Наприклад, завантаживши роботу, вона потрапляє до керівника, студент це бачить, а керівник може висловити певні недоліки по роботі, повернути на доопрацювання, внісши всю інформацію, що необхідно змінити в роботі. Таким чином комунікація між студентом та викладачем теж відбувається через електронну систему.

Користуватися такою системою зручно як зі смартфону, так і з будь-якого ПК. У електронному кабінеті студента зберігається та обробляється уся необхідна інформація, документи та відомості, доступ до яких матимуть і викладачі. До того ж це значна економія як коштів, так і часу. А ще це надзвичайно актуально під час воєнного стану та пандемії, оскільки така технологія є важливою частиною ефективного дистанційного навчання.

Наш університет, до речі, має власну інноваційну систему дистанційного навчання, розроблену нашими фахівцями. Досвід, отриманий під час організації навчального процесу в умовах пандемії та воєнного стану, дозволяє нам практично без втрат у якості надання освітніх послуг, ефективно організовувати процес дистанційного навчання. Нашим головним завданням було зробити дистанційне навчання максимально зручним як для студентів, так і для викладачів. Тож, на сьогодні маємо відпрацьовані технічні рішення, якими активно ділимося і з іншими закладами освіти, які не мають змогу самостійно створювати подібні системи.

Які кар’єрні можливості мають випускники Житомирської політехніки?

Випускники Житомирської політехніки – це і наша гордість, і основа для розвитку університету в майбутньому. Маємо сотні яскравих прикладів побудови успішної професійної кар’єри як після закінчення університету, так і ще під час навчання. Наші випускники очолюють різноманітні українські і міжнародні компанії, займаються науковою роботою і паралельно допомагають нам розвивати університет, робити його сучасним та інноваційним. Із задоволенням можу навести приклад Дмитра Антонюка, нашого випускника, а тепер доцента, кандидата наук, директора українських R&D-центрів групи компаній Sana Commerce Ukraine, Valantic (в минулому ISM UA) та Easygenerator Ukraine. Зараз бізнес представлений 3-ма компаніями, які знаходяться в м. Житомир і розробляють програмне забезпечення для клієнтів по всьому світу.

Також випускники Житомирської політехніки за всеукраїнським рейтингом DOU входять у 10-ку найбільш високооплачуваних фахівців. За статистикою Єдиної бази з питань освіти Житомирська політехніка за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» входить у 6 найкращих закладів вищої освіти за кількістю вступників на бюджетну основу навчання і 7-е місце за загальною кількістю усіх вступників в Україні.

Стосовно рейтингів університетів. На сьогодні багато хто з абітурієнтів надають перевагу київським ЗВО, чи є в Житомирі можливості для отримання освіти на такому ж рівні?

Звісно, у нас є всі можливості для отримання дуже гарної освіти, зокрема, і для ІТ-галузі. Житомирська політехніка дійсно забезпечує освіту на найвищому рівні – це і теоретичні знання, і можливість проходити практики, працевлаштуватися вже з другого курсу навчання завдяки тісній інтеграції з бізнесом.

До наших студентів представники ІТ-бізнесу починають приглядатися буквально з перших місяців навчання. Вже з першого курсу компанії починають працювати зі студентами в рамках різних додаткових курсів, які проводяться додатково до освітньої компоненти, що надає університет, тобто, це друга половина навчального дня. Таким чином, є можливість прискорено опанувати програму університету і реально починати працювати з другого курсу.

Стосовно ж рейтингів, Житомирська політехніка – багаторічний лідер серед університетів Житомирщини і в «ТОП-200 Україна 2022», і за показниками Scopus, і за консолідованим рейтингом вишів України 2021.

Розкажіть, будь-ласка, більш детально про міжнародні програми та можливості для студентів.

Зараз дужа актуальним є питання реальних можливостей для студентів отримувати міжнародну освіту, мати змогу виїжджати за кордон, вчитися та проходити практику в провідних університетах світу.В Житомирській політехніки активно втілюються програми подвійних дипломів, для того, щоб мати можливість отримати паралельно ще й диплом іншого університету. Навчаючись у нас, ви маєте можливість фізично від’їжджати закордон, аби отримати знання від іноземних викладачів, і паралельно навчатися в Україні і країні, з якими є підписані відповідні договори.У нас активно діють такі програми з понад 20-ма країнами. Найактивніші країни учасники – це Польща, Чехія, Словаччина, Словенія. Нові партнери у нас в Хорватії, Греції, Кіпрі. На сьогодні у нас активно розвиваються вже діючі програми з університетами Великобританії, Швеції, багато програм з університетами Німеччини, Франції, Туреччини.

Можливо, у вас є думки, які важливо почути абітурієнтам.

Зараз триває вступна кампанія і саме тих, хто хоче отримати якісну освіту, запрошую до Житомирської політехніки. Ми цінуємо кожного студента і докладаємо максимальних зусиль, щоб наші випускники були успішними та конкурентними на сучасному ринку праці.

Пресслужба Державного університету «Житомирська політехніка»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Житомирська політехніка університет вступ вступна кампанія абітурієнт ІТ  
Матеріали по темі