Події

На користь медзакладу Житомирської облради суд стягнув 176 тис. грн з ФОП, який є фігурантом справи про розтрату коштів УАШ

5 August 2022, 14:07

Суд стягнув 176 тис. грн з недобросовісного постачальника пального для медичного закладу у Житомирській області: замовник та підрядник безпідставно укладали додаткові угоди, відповідно до яких ціну на товар збільшували, а загальний обсяг - значно зменшували.

Про це 5 серпня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За апеляційною скаргою Житомирської обласної прокуратури Північно-Західним апеляційним судом стягнуто з приватного підприємця на користь місцевого комунального підприємства 176 тис. грн - вартість пального, не поставленого відповідно до договірних зобов’язань про закупівлю товарів за державний кошт. Наразі постанову суду передано для реального виконання», - йдеться у повідомленні.

Прокуратура зазначає, що КНП «Автобаза санітарного транспорту лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я» Житомирської обласної ради свого часу, у лютому 2020 року, уклало з місцевим приватним підприємцем договір про закупівлю пального різного виду для потреб медичних закладів на загальну суму 2,1 млн грн.

«Водночас прокурори встановили, що до договору було безпідставно укладено ще й додаткові угоди, відповідно до яких ціну на товар збільшено, а загальний обсяг - значно зменшено. Унаслідок неправомірних угод підприємець не поставив замовнику понад 2,5 тонни дизельного пального та майже 9200 літрів бензину різних марок на загальну суму 176 тис. грн. Вимоги обласної прокуратури про стягнення зазначеної суми з недобросовісного постачальника судом першої інстанції не задоволено. Тоді прокуратура звернулася до апеляційного суду, який визнав їх обґрунтованими, про що виніс відповідну постанову», - повідомляє прокуратура.

Житомир.info знайшов на ресурсі ProZorro інформацію щодо тендеру на придбання бензину та дизельного палива, який проводило КНП «Автобаза санітарного транспорту лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я» Житомирської обласної ради у січні 2020 року. Очікувана вартість закупівлі становила – 3,4 млн грн. Участь у тендері взяло три учасники: ФОП Гладун Сергій Михайлович, ТОВ «НафтоСфера» та ТОВ «ТД Сигма Трейд». 14 лютого медичний заклад уклав угоду з ФОП Гладун Сергій Михайлович вартістю 2 млн 100 тис. грн. За умовами угоду підприємець мав до кінця 2020 року поставити 80000 літрів бензину А-92, 30000 літрів бензину А-95 та 30000 літрів дизельного пального.

З 18 лютого по 19 березня замовник та підрядник уклали чотири додаткові угоди на збільшення ціни на товар та зменшення його обсягу.


Скріншот 4 додаткової угоди від 19 березня 2020 року

Зауважимо, що 18 травня 2020 року Державна аудиторська служба України прийняла рішення про початок моніторингу тендеру. За її результатами, аудитори встановили порушення законодавства в частині внесення змін до договору про закупівлю (укладання додаткових угод), порушення законодавства в частині складання тендерної документації та/або внесення змін до неї, порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі.

11 червня 2020 року замовник та підрядник розірвали угоду відповідно до висновку Держаудитслужби від 5 червня 2020 року. Замовник заплатив підряднику 1 млн 67 тис. грн.


Скріншот 6 додаткової угоди від 11 червня 2020 року

Гладун Сергій Михайлович як ФОП зареєстрований з березні 2016 року у Житомирському районі, селі Кодня. Спеціалізується підприємець на оптовій торгівлі твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами.

Зауважимо, що підприємець Сергій Гладун вже не вперше є фігурантом справ про безпідставні укладання додаткових угод, відповідно до яких ціну на товар збільшує, а загальний обсяг зменшує.

Нагадаємо, 18 серпня 2020 року прокуратура Житомирської області інформувала, що колишньому керівнику КП «УАШ» Житомирської міської ради Сергію Янушевичу, якому інкримінують розтрату понад 900 тис. грн бюджетних коштів, повідомили про підозру.

16 січня 2021 року пресслужба обласної прокуратури розповіла нові деталі кримінального провадження за фактом розтрати коштів службовими особами комунального підприємства Житомирської міськради. Зазначалося, що колишній керівник одного з комунальних підприємств, якого підозрюють у розтраті коштів бюджету міста, завищив ціни на бензин і дизельне пальне, уклавши з постачальником 7 додаткових угод. За даними системи державних закупівель Prozorro, дану угоду уклали з ФОП Гладуном Сергійом Михайловичем. Тоді зазначалося, що таким чином постачальнику безпідставно перерахували понад 900 тис. грн.

Житомирська місцева прокуратура 27 січня 2021 року скерувала до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом розтрати 800 тис. грн колишнім керівником комунального підприємства «УАШ» Житомирської міської ради Сергієм Янушевичем: екскерівника КП підозрюють у розтраті бюджетних коштів шляхом завищення ціни на бензин і дизельне пальне через укладання з постачальником додаткових угод.

Як повідомляв Житомир.info, 3 червня 2022 року суд зупинив розгляд справи про розтрату бюджетних коштів колишнім начальником КП «УАШ» Сергійом Янушевичом, оскільки той з 1 червня перебуває на військовій службі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: пальне бензин медичний заклад бюджетні кошти Гладун прокуратура 
Матеріали по темі