Місто

В житомирських школах хочуть створити наглядові ради: чим займатимуться і хто туди входитиме

30 August 2022, 09:43

Міська рада збирається затвердити положення про наглядову (піклувальну) раду закладів загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади.

Відповідний проєкт рішення сесії 29 серпня оприлюднений на сайті міськради.

«З метою залучення громадськості до розвитку закладу загальної середньої освіти, проблем навчання і виховання, забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян, відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 29 Закону України «Про освіту», міська рада вирішила затвердити Положення про наглядову (піклувальну) раду закладів загальної середньої освіти Житомирської міської територіальної громади. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Марію Місюрову», - йдеться у проєкті рішення.

У положенні зазначено, що метою діяльності наглядової (піклувальної) ради є залучення громадськості до розвитку закладу загальної середньої освіти, проблем навчання і виховання, забезпечення доступності загальної середньої освіти для всіх громадян.

Основними завданнями наглядової (піклувальної) ради є:

сприяння зміцненню наукової, навчально-виробничої, матеріально-технічної, культурно-спортивної бази закладу загальної середньої освіти;

сприяння організації та проведення заходів, спрямованих на охорону життя та здоров’я учасників освітнього процесу;

сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу;

запобігання дитячої бездоглядності;

сприяння виконанню чинного законодавства щодо обов’язковості повної загальної середньої освіти.

Наглядова рада не є юридичною особою, а її члени виконують свої обов’язки на громадських засадах.

До складу наглядової ради не можуть входити здобувачі освіти та працівники цього закладу освіти.

Склад ради формується таким чином:

один представник батьківського комітету або делегована ними особа;

один представник департаменту освіти Житомирської міської ради;

три науково-педагогічні представники, що мають наукові ступені і вчені звання, визначені загальними зборами закладу загальної середньої освіти;

два представники установ, організацій, визначені загальними зборами закладу загальної середньої освіти.

«Департамент освіти Житомирської міської ради делегує свого представника на підставі наказу директора департаменту освіти. Інші члени наглядової (піклувальної) ради обираються на загальних зборах закладу загальної середньої освіти шляхом голосування простою більшістю голосів. Наглядова (піклувальна) рада створюється, її персональний склад та зміни до нього затверджуються наказом департаменту освіти Житомирської міської ради», - зазначається у положенні.

Як повідомляв Житомир.info, на сесії міської ради 17 червня 2021 року депутати утворили наглядові ради комунальних підприємств та установ Житомирської міською радою.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: міськрада освіта наглядова рада школа  
Матеріали по темі