Влада

Кабмін затвердив Порядок поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд

28 September 2022, 09:57

Кабінет міністрів схвалив проєкт постанови щодо затвердження Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій або проведенням робіт з ліквідації їх наслідків.

Про це 27 вересня повідомила пресслужба Міністерство розвитку громад та територій.

«Українці завжди дбайливо, по-господарськи ставляться до своєї оселі, своєї власності, до рідного краю. І це помітно особливо зараз, коли люди у поранених громадах розчищають завали після російських бомбардувань. І громадяни, і бізнес, і місцева влада потребують правил поводження з відходами від руйнувань. Прийнятий Порядок, в якому прописаний алгоритм прийняття рішень ОМС з поводження з відходами від руйнувань будівель та споруд, допоможе громадам якісно та швидко відновлювати свої території», - прокоментував міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Також проєкт постанови пропонує:

визначити поняття «відходи від руйнувань», класифікацію таких відходів, основні операції поводження з відходами від руйнувань та черговість їх проведення, а також основні положення щодо організації місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань;

встановити Перелік компонентів відходів від руйнувань та можливі шляхи їх повторного використання у будівництві, промисловості будівельних матеріалів (виробництві будівельних виробів (продукції).

«Документ розроблений Міністерством розвитку громад та територій України за участі Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітетів ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування й з питань екологічної політики та природокористування, офісів підтримки обох міністерств, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), проєкту «APENA 2» та незалежних експертів у сфері поводження з відходами», - йдеться у повідомленні.

Нижче – скріншоти фрагментів з проєкту постанови КМУ про затвердження Порядку поводження з відходами, що утворились у зв’язку з пошкодженням (руйнуванням) будівель та споруд внаслідок бойових дій:
Нагадаємо, наприкінці серпня Міністерство інфраструктури та Міністерство цифрової трансформації презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна, у якому буде зберігатись інформація про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення.

Як повідомляв Житомир.info, станом на початок серпня 2022 року в Житомирській області росіяни бомбами та ракетами пошкодили майже 3000 будівель, понад 200 з яких зруйновані повністю.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ руйнування Мінрегіон будівля відходи 
Матеріали по темі