Суспільство

З початку року в Житомирській області зафіксували 25 випадків сказу серед тварин, план вакцинації виконаний на 38%

29 September 2022, 09:49

За 9 місяців цього року в Житомирській області зафіксували 25 випадків захворювання тварин на сказ. Найчастіше це тяжке інфекційне захворювання виявляли у собак.

Про це 29 вересня повідомила пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Так, з початку 2022 року на території області на сказ захворіло 25 тварин, в тому числі:

• ВРХ – 4 голови;

• котів – 6;

• собак – 10;

• лисиць – 5.

Зазначається, що за аналогічний період минулого року захворіла 21 тварина.

«Особливо напружена ситуація по захворюванню на сказ у Бердичівському районі, де виявлено 14 випадків захворювання тварин. З них в м. Бердичеві захворіло 4 собаки, а в Бердичівській міській територіальній громаді зареєстровано 5 випадків захворювання тварин», – інформують у Держпродспоживслужбі.

Загалом з початку року в Житомирській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби провели дослідження 159 зразків біоматеріалів від підозрілих тварин (було виявлено 25 захворілих).

Ветеринари провели 65 тис. профілактичних вакцинацій тварин від сказу, що становить 38% до плану.

«Причина невиконання планових завдань – відсутність в повному обсязі державного забезпечення засобами захисту та профілактики тварин у 2022 р.», – кажуть у ГУ Держпродспоживслужби.

Як повідомляв Житомир.info, 19 серпня 2022 року у Бердичеві Житомирської області померла 25-річна жителька Запорізької області (ВПО), у якої лікарі підозрювали захворювання на сказ: приблизно за два місяці до того молоду жінку вкусив безпритульний пес.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сказ  
Матеріали по темі