Влада

«Програма з відновлення України»: Житомирська область отримає субвенцію на реалізацію шести проєктів

7 December 2022, 11:37

Уряд розподілив субвенцію на реалізацію 83 проєктів у 10 областях. Зокрема у Житомирській області мають реалізувати 6 проєктів.

Про це 6 грудня повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.

«Уряд розподілив субвенцію з державного бюджету місцевим на реалізацію проєктів у межах «Програми з відновлення України» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Йдеться про 340 млн євро, які будуть спрямовані на відновлення соціальної та критичної інфраструктури у 10-ти областях. Відповідне розпорядження ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 6 грудня», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у межах «Програми з відновлення України» планується реалізувати 83 проєкти з відновлення та будівництва інфраструктурних об’єктів, які забезпечують повноцінне життя в громадах на деокупованих територіях Житомирської, Київської, Сумської та Чернігівської областей, а також Вінницькій, Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській та Черкаській областях, які є опорними. Кошти субвенції у першому відборі, зокрема будуть спрямовані на відновлення шкіл, дитячих садочків, лікарень, ЦНАПів, об’єктів тепло-, водопостачання та водовідведення. Важливо, що відновлення має здійснюватися з урахуванням вимог безбар’єрності та енергоефективності.

Загалом на участь у першому відборі від органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади/виконавчих органів сільських, селищних, міських рад територіальних громад надійшло 1003 проєкти.

На першому засіданні Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з ЄІБ проєктів у рамках «Програми з відновлення України» було рекомендовано включити до переліку 83 проєкти на суму за рахунок коштів субвенції близько 4,7 млрд грн, а саме:

• Житомирська область – 6 проєктів,

Київська область – 30 проєктів,

Сумська область – 2 проєкти,

Чернігівська область – 3 проєкти,

Вінницька область – 8 проєктів,

Дніпропетровська область – 8 проєктів,

Кіровоградська область – 3 проєкти,

Одеська область – 11 проєктів,

Полтавська область – 11 проєктів,

Черкаська область – 1 проєкт.

У міністерстві зауважують, що «Програма з відновлення України» є продовженням «Надзвичайної кредитної програми для відновлення в Україні», яка була підписана у 2014 році про залучення 200 млн євро та була першою експериментальною програмою поєднання кредиту для України та безповоротним наданням коштів для місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, з середини жовтня 2022 року департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА почав укладати угоди на поточний ремонт житлових будинків та інших будівель, які знаходяться в містах Малин, Овруч, Коростень та в селах Коростенського району. Очевидно, що мова йде про відновлення пошкодженого внаслідок обстрілів, бо угоди передбачають ремонт покрівель та заміну вікон. Житомир.info проаналізував кілька десятків закупівель в системі «Прозорро» і виявив дві «улюблені» фірми департаменту ОДА, з якими укладено найбільше угод: ТОВ «Науково-виробнича фірма "Термоуніверсал"», ТОВ «Артхаус».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: відбудова руйнація руйнування субвенція Уряд  
Матеріали по темі