Політика

У столиці Естонії провели Другий форум, присвячений відновленню територій Житомирської області після російської агресії

9 December 2022, 09:43

У Таллінні відбувся «Другий Форум з відновлення: Житомирщина».

Про це 8 грудня повідомив народний депутат Арсеній Пушкаренко.

«Уже традиційно Форум став міжнародним, а головне питання, яке обговорювали, – необхідність відбудови України та пов’язані з цим важливі реформи, у тому числі – євроінтеграційні. Звичайно, дуже предметно обговорювали й питання відбудови безпосередньо Житомирської області», – йдеться у дописі нардепа.

Зазначається, що організаторами виступили Estonian Ministry of Foreign Affairs/Välisministeerium, Embassy of Ukraine in the Republic of Estonia.

«Естонія вже будує та відновлює в регіоні 2 об’єкти – дитячий садок в Овручі та зруйнований ворожою ракетою міст у Малині. Зараз визначається з наступними об’єктами відновлення на 2023-й рік», – нагадує нардеп.

Він акцентує, що сьогодні є ще один спільний великий результат: до відбудови Житомирщини долучається Португальська Республіка. Серед учасників Форуму були представники нового міжнародного партнера – Міністр закордонних справ Португалії João Gomes Cravinho, Посол Португалії в Естонії Francisco De Assis Morais E Cunha Vaz Patto.

Вже відомо, що Португалія бере на себе відновлення зруйнованого російською ракетою ліцею №25 у Житомирі.

«Під час Форуму ознайомили учасників із масштабами руйнувань у регіоні й обговорили пріоритети відновлення. Також відзначили успішний досвід співпраці в рамках відновлення й обговорили механізми залучення більшої кількості партнерів і союзників до відбудови регіону», – пише Пушкаренко.

Нардеп додає: дуже символічно, що саме в день проведення Другого Форуму Естонський Парламент затвердив Бюджет Естонії на 2023-й рік, у якому закладено 10 млн євро на відбудову інфраструктури Житомирської області.

Нагадаємо, що Перший регіональний форум, присвячений відновленню постраждалих внаслідок російської агресії територій Житомирщини, відбувся 27 вересня 2022 року в Лугинській громаді Житомирської області.

Як повідомляв Житомир.info, Естонія стала першою країною, яка взялася допомогти Житомирщині з ліквідацією наслідків ворожих обстрілів, її Урядова комісія на початку травня 2022 року розпочала свою роботу в області з визначення об’єктів, відбудову яких вони профінансують. В липні з’явилася інформація, що влада Естонії збирається побудувати модульний дитячий садок в місті Овруч Житомирської області, яке постраждало від російських бомбардувань.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: форум Пушкаренко відновлення відбудова руйнація руйнування меморандум Естонія  
Матеріали по темі